Domů » Zajímavosti » Nejprodávanější vozy ledna 2018 v Evropě. Na špičce je i Škoda Octavia

Nejprodávanější vozy ledna 2018 v Evropě. Na špičce je i Škoda Octavia

0
Nejprodávanější vozy ledna 2018 v Evropě. Na špičce je i Škoda Octavia

Rok 2018 je v plném proudu a my už máme první údaje o stavu na automobilovém trhu. Přesněji se bavíme o prodeji vozů na evropském trhu za leden 2018. Ten byl pro mnoho značek velice úspěšný. A jednou z těchto spokojených automobilek je domácí Škoda.

Aut se prodalo nejvíce od roku 2008

Jak ovšem vyjádřit tento úspěch? Během ledna bylo na území Evropy zaregistrováno celkem 1,28 milionů vozů. Pro srovnání je to o 7,1% více než za stejný časový úsek minulý rok. Prodejci si tak musejí radostí poskakovat. Zároveň se jedná o nejlepší výsledek od ledna roku 2008. Všechny data jsou poskytnuty společností JATO Dynamics. Ta do své statistiky zahrnula výsledky z 27 států. Mezi nimi jsou státy Evropské unie a Švýcarsko s Norskem. Do statistiky se naopak nezapočítala Malta, Kypr a Bulharsko.

Nafty nám ze silnic pomalu mizí

Na analýze výsledků se samozřejmě neustále pracuje, ale úspěšnost lednových prodejů je jistá už teď. Na jejím základě si můžeme udělat i obrázek o konkurenci mezi auty na benzín a naftu. Diesely tento rok tvořily 41% prodeje, což je o 7% procent méně než minulý rok. Zvyšuje se oblíbenost benzínů. Jedním z důležitých faktorů je připravovaný zákaz dieselů v Německu. Německo představuje obrovský trh, takže ztráty na prodejích jsou velice citelné. V samotném Německu klesl prodej dieselů o 17,6%.

Někde prodej roste a jinde zase klesá

A kde se radovali nejvíce? Prodej nejvíce vzrostl v Rumunsku. Zde se prodalo o 66,4% automobilů více. Hned za ním je Slovensko s nárůstem 74%. Naopak v Norsku klesl prodej o 29,2 %.

Golf kraluje

Nejprodávanějším autem je „překvapivě“ Golf s 43 145 kusy. Konkurenci unikl o pořádný kus cesty, protože druhý Ford Fiesta napočítal pouze 25 878 ks. Na pátém místě o moc nezaostává Škoda Octavia. Prodáno bylo 21 588 kusů. Domácí Škoda se dále objevuje i na 16. místě s modelem Fabia a počtem 15 465. Evropské auto roku Peugeot 3008 se vyšplhalo na 12. místo s 16 895 registracemi.

Foto: CarShowRoom.com

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nehoda v zahraničí

Havárie v zahraničí? Na co byste se měli připravit?

0
Léto je sice za námi, to ale neznamená, že spolu s ním skončily naše výpravy do zahraničí. Tam se můžeme vydat kdykoli během roku, teď...