Domů » Aktuality » Nejsilnější Škoda Fabia už jen s automatem

Nejsilnější Škoda Fabia už jen s automatem

0
Nejsilnější Škoda Fabia už jen s automatem

Zmenšování motorů je trendem poslední doby. Automobilky se předhánějí v co nejnižších emisích a dolují výkon z minimálních objemů. Již před autosalonem v Ženevě automobilka Škoda potvrdila pozměnění nabídky pro model Fabia. Ted již víme, že to falešné zprávy rozhodně nebyly.

Omezení při konfiguraci nového vozu

U třetí generace Fabie bylo možné všechny motory kombinovat s manuální převodovkou. Jedná se o levnější variantu, po které sáhla většina zákazníků. Vysněnou kombinaci motoru a převodovky si mohl zákazník svobodně navolit v konfigurátoru. Tomu je ale konec.

Vše bude jinak. Bohužel si za to připlatíte

Od února 2019 budete moci manuální převodovku kombinovat pouze s atmosférickým motorem MPI (44 a 55 kW) nebo s litrovým tříválcem (70 kW). Pokud ale chcete motor TSI s 81 kW, tak budete nuceni sáhnout po automatické převodovce DSG. Až do nedávna se přitom prodávala i s manuálem. To také znamená, že si připlatíte. Verze s 81 kW se totiž nabízí pouze od linie Ambition, jejíž cena začíná na 365 900 Kč.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...