Nové Audi SQ5 – nebývalý rychlík

0
4419

Audi a jeho příval novinek

Německá automobilka Audi s sebou do švýcarské metropole na slavný autosalon přivezla mnoho očekávaných novinek. Mezi ně patří velkolepý koncept Q8 Sport nebo ostrá Audi RS5 Coupé. Mezi těmito novinkami v Ženevě přihlížející zaujala i nejnovější generace nejprodávanějšího modelu Audi se novým motorem – Audi SQ5 TFSI 2017.

 

 

354 koní na všech čtyřech kolech

Tato novinka je, jak bylo již zmíněno, poháněna novým třílitrovým vidlicovým šestiválcem TFSI s přeplňováním o výkonu 354 koní a s 500 N.m. točivého momentu. Tato síla je přenášena na všechna čtyři kola Quattro pomocí osmistupňové automatické převodovky tiptonic.

 

Z 0 na 100 km/h dokáže nové SQ5 sprintovat za pouhých 5,4 vteřiny. K tomu přispívá i fakt, že model prošel v mezigenerační obměně výraznou redukcí hmotnosti. To přispívá nejen ke zvýšení jízdních výkonů, ale i zvýšení celkové agility vozu. V porovnání s běžným modelem Q5 je sportovní novinka vybavena sportovními sedadly, potaženými alcantarou a kůží, full-LED světlomety a dvacetipalcovými sportovními koly z lehkých slitin.

 

Foto: Audi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte váš komentář
Vaše jméno