Domů » Autonovinky » Nový Rimac s vyšším výkonem, dojezdem i cenou

Nový Rimac s vyšším výkonem, dojezdem i cenou

0

Chorvatskou automobilku Rimac pomohl vnést do podvědomí širší veřejnosti hlavně Richard Hammond z pořadu The Grand Tour. Bohužel poměrně nešťastně, neboť jeden z jejich vozů naboural a ten shořel na prach. Stále nevíte nic o značce Rimac? Je to jedna z předních značek vyrábějící elektrické supersporty. Žádné nevzhledné krabičky. Disponují exotickým vzhledem a díky svému výkonu jsou schopny porazit většinu benzínových konkurentů. Značka zatím předvedla pouze model Concept One. Oznámila však, že na nadcházejícím autosalonu v Ženevě představí svůj druhý počin. Zatím je označován jako Concept Two.

Nový Rimac s vyšším výkonem, dojezdem i cenou

Zatím zahalen tajemstvím

Je samozřejmostí, že i on bude poháněn elektřinou. Na tomto si značka Rimac zakládá. Co ho teda bude odlišovat od Concept One? Vše. Bude rychlejší, aerodynamičtější a bude se lépe řídit. Concept One disponoval 1224 koňmi. A řidiči poskytoval výborné jízdní vlastnosti díky systému, který rozděluje točivý moment mezi všechna kola. A stál přes 22 miliónů korun. Jeho jedinečnost byla podtržena tím, že bylo vyrobeno pouze 8 kusů. A jak je známo, jeden zničil Hammond při natáčení Grand Tour. Vyrobeno bylo i několik modelů pro použití na okruhu s názvem Rimac Concept S. Automobilka plánuje vyrobit 100 kusů Conceptu Two.

Takový výkon a řídit se bude sám?

Objevily se také informace o autonomním řízení. To by znamenalo, že by Rimac byl schopný jezdit nezávisle na řízení člověkem. K tomu by musel být vybaven systémem, který by disponoval druhým až čtvrtým stupněm autonomity. Vůz by tak byl schopen jezdit sám, ale řidič stále musí mít ruce na volantu. To vyžaduje bezpečnost i legislativa.

Zvýší se dojezd i cena

Má také disponovat delším rozjezdem. Concept One zvládne 338 kilometrů. To není špatné, když vezmeme v potaz, že maximální rychlost je 355 km/h. V královské disciplíně nazývané z 0 na 100 km/h má zápis 2,5 sekundy. Společně s inovacemi se samozřejmě zvedne i cena. Vlastnostmi i ceníkem se automobilka zařadila mezi Bugatti, Koenigsegg atd.

Zdroj forto: AutoCar.co.uk

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články