Domů » Aktuality » Nový Volkswagen Amarok: Možná až zbytečně moc Ford

Nový Volkswagen Amarok: Možná až zbytečně moc Ford

0
Nový Volkswagen Amarok: Možná až zbytečně moc Ford

Pick-upy zrovna nejrozšířenějším druhem automobilů v Evropě nejsou. Ocení je buď fanoušci těchto vozů nebo lidé, kteří chtějí na korbě něco převážet. To v USA je situace úplně jiná. Pick-upy se tam prodávají stejně jako u nás hatchbacky. Není proto žádným překvapením, že americké automobilky s jejich výrobou budou mít bohatější zkušenosti. I proto se možná americká automobilka Ford bude podílet na vývoji nové generace vozu VW Amarok.

Spolupráce obrovských rozměrů

Ono vlastně nejde jen o pouhou pomoc. Již v minulosti bylo oznámeno nové spojenectví dvou dvou gigantů automobilového světa. A ano, hádáte správně. Cíle této aliance je vylepšení vývoje užitkových vozů a zmíněných pick-upů. Přeci jen zkušenosti Fordu nejdou popřít. Vzpomeňme Ford F-150, což je nejprodávanější pick-up světa. Nejde ale jen o vylepšení, nýbrž i o drastické snížení nákladů na výrobu.

Sdílení technologií a výrobních postupů

Amarok totiž bude postaven na identické platformě, kterou používá Ford Ranger. Jsou to srovnatelně velké vozy a s podobným využitím. Nejasnosti jsou kolem série zmíněné platformy. Vyrojily se totiž informace o používání současně využívané platformy, ale také i o nové, jež se právě chystá. Nemůžeme se ale ničemu divit. Na všem se ještě pracuje a pravděpodobně proběhne množství změn. Oba vozy totiž budou oficiálně představeny až v roce 2022.

Elektrický Mustang?

Zmínili jsme také vývoj užitkových vozů. Teď vám tedy řekneme, jak to bude celé fungovat. Městské dodávky a jim podobné dostane na starosti Volkswagen. Vývoj a výroba tak bude do určité míry spojena a bude docházet ke sdílení výrobních postupů a technologií stejně jako u pick-upů. V krátké době je také reálné použití elektrické platformy MEB automobilkou Ford. To by znamenalo elektrický Ford Mustang a Ford F-150. Týká se to též autonomních technologií. Kam tato spolupráce povede, tak tím se můžeme nechat jen překvapit.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...