Domů » Aktuality » Nový Volkswagen Amarok: Možná až zbytečně moc Ford

Nový Volkswagen Amarok: Možná až zbytečně moc Ford

0

Pick-upy zrovna nejrozšířenějším druhem automobilů v Evropě nejsou. Ocení je buď fanoušci těchto vozů nebo lidé, kteří chtějí na korbě něco převážet. To v USA je situace úplně jiná. Pick-upy se tam prodávají stejně jako u nás hatchbacky. Není proto žádným překvapením, že americké automobilky s jejich výrobou budou mít bohatější zkušenosti. I proto se možná americká automobilka Ford bude podílet na vývoji nové generace vozu VW Amarok.

Nový Volkswagen Amarok: Možná až zbytečně moc Ford

Spolupráce obrovských rozměrů

Ono vlastně nejde jen o pouhou pomoc. Již v minulosti bylo oznámeno nové spojenectví dvou dvou gigantů automobilového světa. A ano, hádáte správně. Cíle této aliance je vylepšení vývoje užitkových vozů a zmíněných pick-upů. Přeci jen zkušenosti Fordu nejdou popřít. Vzpomeňme Ford F-150, což je nejprodávanější pick-up světa. Nejde ale jen o vylepšení, nýbrž i o drastické snížení nákladů na výrobu.

Sdílení technologií a výrobních postupů

Amarok totiž bude postaven na identické platformě, kterou používá Ford Ranger. Jsou to srovnatelně velké vozy a s podobným využitím. Nejasnosti jsou kolem série zmíněné platformy. Vyrojily se totiž informace o používání současně využívané platformy, ale také i o nové, jež se právě chystá. Nemůžeme se ale ničemu divit. Na všem se ještě pracuje a pravděpodobně proběhne množství změn. Oba vozy totiž budou oficiálně představeny až v roce 2022.

Elektrický Mustang?

Zmínili jsme také vývoj užitkových vozů. Teď vám tedy řekneme, jak to bude celé fungovat. Městské dodávky a jim podobné dostane na starosti Volkswagen. Vývoj a výroba tak bude do určité míry spojena a bude docházet ke sdílení výrobních postupů a technologií stejně jako u pick-upů. V krátké době je také reálné použití elektrické platformy MEB automobilkou Ford. To by znamenalo elektrický Ford Mustang a Ford F-150. Týká se to též autonomních technologií. Kam tato spolupráce povede, tak tím se můžeme nechat jen překvapit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články