Domů » Autosalony » Nový Volkswagen Arteon byl odhalen v Ženevě

Nový Volkswagen Arteon byl odhalen v Ženevě

0

Aby byl produkční vůz více sexy, než koncept, dle kterého byl postaven, to tu snad ještě nebylo. Tedy doposud. Na letošním autosalonu v Ženevě se nám totiž o takovýto husarský kousek postaral německý Volkswagen.

Nový Volkswagen Arteon byl odhalen v Ženevě

Design Volkswagenu bývá zlými jazyky mnohdy považován za nudný, odměřený a nezajímavý. Všem těmto hnidopichům Volkswagen na dlouhou dobu sebral všechny argumenty. V Ženevě totiž slavnostně představil pekelně sexy model Arteon.

Arteon přichází jako nástupce vysloužilého čtyřdveřového „pseudokupéPassat CC. Design vozu vychází z dva roky starého konceptu Sport Coupe Concept GTE.

Na rozdíl od modelu Passat CC se Volkswagen u 4862 mm dlouhého, 1427 mm vysokého a 1871 mm širokého Aertonu vyhýbá označení coupé a namísto toho jej tituluje jako fastback. Díky těmto dynamickým rozměrům a jeho nezaměnitelnému designu přídě rozhodně nezhrozí, že by si jej kdokoli spletl s běžný Passatem.

Interiér bez překvapení

Jak má Volkswagen ve zvyku, je interiér přehlídkou skvělého dílenského zpracování a perfektně vyřešené ergonomie ovládacích prvků. Kabině vládnou typické horizontální linie, velký digitální přístrojový štít a nepřehlédnutelná dotyková obrazovka na středovém panelu.

S interiérem vozu souvisí i zavazadlový prostor. Ten se svými 536 litry v základním uspořádání patří rozhodně mezi nadprůměr svého segmentu. Po sklopení zadních sedadel navíc získáme objem 1557 litrů.

Pod kapotou této žhavé novinky z Wolfsburgu nalezneme v základní specifikaci benzínový motor o objemu 1,5 litrů s výkonem 148 koní. Pro milovníky rychlosti je pak připravený i dvoulitr o výkonu 188 nebo 276 koňských sil. Na své si přijdou i zastánci vznětových motorů. Pro ně je připraven dvoulitrový motor TDI ve třech výkonových variantách – 148, 188 a 236 koní.

Foto: Volkswagen

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články