Domů » Zajímavosti » Ojeté, nebo nové auto? Jaké si vybrat?

Ojeté, nebo nové auto? Jaké si vybrat?

0

Koupě auta je velké rozhodnutí, které ovlivňuje řada faktorů. Tím nejvýznamnějším často bývá cena. Právě proto se kupující v první řadě rozhodují, zda koupit nové, nebo ojeté auto. Obě možnosti mají své plusy a mínusy, které pro vás shrneme v tomto článku. Díky tomu bude vaše rozhodnutí o něco jednodušší.

Ojeté, nebo nové auto? Jaké si vybrat?

Koupě ojetého auta

Nová auta sice mají neodolatelnou vůni, ale ta ojetá vám ušetří spoustu peněz, jsou dostupná téměř okamžitě a ušetříte také na pojištění.

  1. Úspora peněz

První výhodou je značná úspora finančních prostředků. Jezděná auta jsou levnější než nové modely. Čím je auto starší, tím je jeho cena, většinou, nižší.

  1. Pomalejší znehodnocení

Nová auta ztrácejí na hodnotě téměř okamžitě. Jezděná auta už tuto ztrátu hodnoty mají za sebou, takže se nemusíte bát prudkého poklesu ceny.

  1. Ověřená spolehlivost

Moderní ojetá auta jsou spolehlivá a vydrží vám řadu let. I tak je ale dobré pečlivě vybírat. Vyhledejte si recenze a hodnocení konkrétních modelů a ročníků, abyste se ujistili, že kupujete vůz s dobrou pověstí.

  1. Nižší pojistné

Zákonné pojištění pro ojetá auta bývá obvykle levnější než povinné ručení pro nová auta. To je další způsob, jak ušetřit peníze při provozu vašeho vozidla.

Koupě ojetého auta má také své nevýhody

Pravděpodobně nebudete znát celou historii údržby auta. Je možné, že vůz, který kupujete, už byl několikrát v opravě a ne všechny tyto návštěvy jsou řádně označeny. Proto je důležité auto před koupí důkladně prověřit. Zavolejte si na zkušební jízdu zkušeného znalce, kterému nic neunikne.

Jezděná auta obvykle nemají tak dlouhou záruku jako ta nová, nebo ji nemají vůbec. Pokud se na nich tedy něco pokazí, finanční zátěž je jen na vás a na dobré pojistce.

Vaše „nové“ auto v tomto případě může mít známky opotřebování, jako jsou škrábance na laku nebo zastaralý interiér. Zřejmě v něm také nenajdete všechny nejnovější technologie, které jste si vysnili. Pokud je ale oželíte, koupě ojetého auta může být moudrým finančním rozhodnutím. Při výběru však musíte být důslední a hledat spolehlivý vůz, který vám bude dlouho sloužit.

Láká vás koupě nového vozu?

Koupě nového auta se sice pojí s vyšší cenou, ale přináší řadu výhod, které z něj dělají skvělou volbu pro mnohé řidiče.

Ojeté nebo nove auto
  1. Moderní technologie a funkce

Nová auta jsou vybavena nejnovějšími technologiemi a funkcemi, které zvyšují bezpečnost, komfort a zážitek z jízdy. Můžete se těšit na asistenční a multimediální systémy, dotykové displeje, komfortní sedadla a další vymoženosti.

  1. Záruka

Nová auta jsou chráněna zárukou, která vám zajistí bezplatné opravy v případě výrobní vady. To vám dodá pocit jistoty. Při koupi auta, které je stále v záruce, počítejte také s menší potřebou údržby.

  1. Vyšší hodnota při opětovném prodeji.

Nové auto, pokud se o něj budete dobře starat, můžete po pár letech stále dobře prodat. U starších a ojetých vozů to už může být problém.

A co nevýhody?

Nová auta jsou výrazně dražší než ta ojetá, což je pro řadu lidí překážkou. Nejnovější modely také rychle ztrácejí na hodnotě.

Na nové auto ve vámi požadované výbavě musíte často čekat několik měsíců i déle než rok, zatímco ojetý vůz vám prodejce odevzdá během několika dní.

Celkově je koupě nového auta skvělou volbou pro řidiče, kteří hledají nejnovější technologie, komfort a záruku. Pokud si můžete dovolit vyšší cenu, nový vůz vám přinese méně starostí s údržbou. Ojetý vůz je zase rozumnou a rychlou volbou v případě, že nechcete nebo nemůžete investovat vyšší sumu.

Zdroj obrázků: freepik.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články