Domů » Autosalony » Panamera jako kombík? Porsche představilo verzi Sport Turismo

Panamera jako kombík? Porsche představilo verzi Sport Turismo

0

Psal se rok 2012, kdy automobilka ze Stuttgardu odhalila na ženevském autosalonu koncept s názvem Panamera Sport Turismo. Šlo o koncept sportovního kombíku, založeném na upraveném designu Panamery první generace. Nyní, o pět let později, Porsche odhalilo sériovou podobu tohoto kombíku, stojící na základech Panamery druhé generace, nesoucí stejné jméno jak zmíněný koncept.

Panamera jako kombík? Porsche představilo verzi Sport Turismo

 

Když je řeč o sportovním kombíku, je jasné, že pozornost vývojářů se orientovala především na zadní část vozu. S tím souvisí i fakt, že až k B-sloupkům je novinka naprosto identická s běžnou Panamerou. Od zmíněného B-sloupku je střecha výrazně „protažená“. V souvislosti s tím narostla celková výško vozu na 1428 mm. Pro kombi je ale mnohem důležitějším údajem než výška střech objem zavazadlového prostoru. Ten v základní konfiguraci narostl na 520 litrů. Při složení zadních sedadel se nabízí až 1390 litrů prostoru. Tyto čísla neplatí pro hybridní verzi Panamery. Část jejího zavazadelníku totiž zabírají akumulátory, a proto se zavazadlový prostor zmenšil na 425, respektive 1295 litrů.

 

 

Ve třech jen v nouzi

Cestující na zadní řadě sedadel jistě ocení více místa nad hlavou. Co se týče zadní řady sedadel, ta je stále uzpůsobena hlavně pro dvojici cestujících. Mezi dvěma hlavními sedadly se sice nachází místo pro třetího cestujícího, vybavené bezpečnostním pásem i hlavovou opěrkou, Porsche ale dodává, že se nejedná o plnohodnotné místo a specifikuje počet cestujících pro Porsche Panamera Sport Turismo jako 4+1.

 

TIP: Panamera nebyla první limuzína od Porsche

 

Novinkou u Panamery Sport Turismo je zadní aktivní spoiler. Ten se vysouvá při rychlostech nad 170 km/h. Tedy při běžném jízdním režimu. V režimu Sport a Sport Plus se spoiler aktivuje již při rychlosti 90 km/h.

 

Panamera Sport Turismo využívá stejnou paletu motorů, jako její „krátká“ verze. Nejlevnější verze této novinky vyjde v Německu na 97 500 € (2,6 milionu korun). Cena vrcholné verze Turbo je stanovena na 158 604 € (4,3 milionu korun). Do prodeje se Panamera Sport Turismo dostane v průběhu letošního podzimu.

 

Autosalon v v Ženevě je v plném proudu. Přečtěte si více o tamnějších novinkách.

 

Foto: Porsche

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...