Domů » Cestování » Parkování u letiště » Parkování letiště Katovice (Katowice International Airport): Přehled, kde se dá zaparkovat a za kolik

Parkování letiště Katovice (Katowice International Airport): Přehled, kde se dá zaparkovat a za kolik

Poletíte na dovolenou z letiště Katowice? Mezinárodní letiště Katowice (International Airport Katowice) se nachází asi 30 km severně od centra města Katowic, které je v jižním Polsku. Pokud hledáte možnosti parkování na tomto polském letišti, jste tady správně. Zaparkovat své vozidlo je možné přímo na letišti nebo můžete využít i další parkoviště v těsné blízkosti letiště. Přinášíme vám tipy a rady, kde zaparkovat, jaké jsou ceny za parkování, a kde se příliš parkovat nedoporučuje. 

Parkování letiště Katovice (Katowice International Airport): Přehled, kde se dá zaparkovat a za kolik

Parkování na letišti Katowice

Polské letiště Katowice (KTW) je stejně jako letiště Krakow velmi hojně využíváno cestujícími z Moravskoslezského kraje, protože Ostrava je od města Katowice vzdálená asi jen 115 km. IATA kód letiště je KTW a 4-místný kód ICAO je EPKT.

Letiště je velmi oblíbené i dalšími obyvateli Česka, především díky levným letenkám a také dostupnosti.

Přesná adresa letiště: Wolności 90, 42-625 Ożarowice, Polsko.

Toto mezinárodní letiště je střední velikosti a nabízí 3 velké parkoviště: Parkoviště Premium, Parkoviště P2 a Parkoviště P3. Letiště tak nabízí celkem přes 3300 parkovacích míst. 

Parkování vašeho vozu je možné na stránkách katowice-airport.com pohodlně rezervovat. Ostatně se to i doporučuje, abyste předešli zbytečným komplikacím.

Parkoviště Premium je hlídané parkoviště a má k dispozici okolo 148 parkovacích míst, z toho 74 míst je zastřešených. Parkoviště je umístěno v bezprostřední blízkosti terminálu příletu C. 

Hlavní Parkoviště P1 je nehlídané a má 800 parkovacích míst. Je hlavním parkovištěm na letišti a je umístěno přímo u terminálů A, B a C. 

Parkoviště P2 je tzv. ekonomické a má až 2400 parkovacích míst k dispozici. Parkoviště je nehlídané a je určené pro dlouhodobé stání. Leží asi 300 m od odletových terminálů A a B. Z tohoto parkoviště funguje bezplatný transfer právě k letištním terminálům.

Ceník parkování1 hodina1 den7 dní10 dní14 dní
Parkoviště Premium (hlídané)10 PLN150 PLN400 PLN520 PLN700 PLN
Parkoviště P1 (nehlídané)7 PLN100 PLN300 PLN340 PLN340 PLN
Parkoviště P2 (nehlídané)10 PLN60 PLN149 PLN180 PLN219 PLN

Pokud vás zajímá plán parkoviště, najdete jej zde a kompletní ceník hledejte pod tímto odkazem, zde

Letiště Katowice nabízí také doplňkové služby při parkování jako je automyčka, vyčištění vozidla personálem, dobíjecí stanice pro elektromobily nebo bezplatnou pomoc při nastartování vozidla.

Další možnosti parkování v blízkosti letiště Katowice

V blízkosti polského letiště Katowice existuje mnoho různých možností parkování pro osobní vozy. Tyto parkoviště mají většinou zabezpečený transfer na letiště a zpět a jsou také hlídané bezpečnostními systémy.

Parking-Pyrzowic

Parkoviště-Pyrzowic MTM je vzdálené asi 400 m od polského letiště Katowice. Parkování je monitorováno nonstop a nabízí až 300 parkovacích míst. Cena za parkování vozidla v tomto areálu vyjde na 1 den na 70 PLN, na 7 dní 100 PLN a na 14 dní okolo 120 PLN.

Parkingpyrzowice

Parkování Pyrzowice je v bezprostřední blízkosti letiště. Parkoviště nabízí přes 500 parkovacích míst, které jsou hlídané. Je zde také možnost využití bezplatného transferu na letiště a z letiště zpět. Cena parkování na 1 den stojí 60 PLN, na 7 dní 120 PLN a na 14 dní 190 PLN. 

Megaparking

Parkoviště MegaParking je umístěno blízko od polského letiště Katowice. Parkoviště je zpevněné a hlídané, další výhodou je i bezplatný transfer z letiště na letiště, který je zahrnut v ceně parkování. Cena parkování na parkovišti stojí na 1 den okolo 100 PLN, na 7 dní parkování vyjde na 120 PLN a na 14 dní okolo 155 PLN. Parkování v garážích je o něco dražší.

Parkingpolonia    

Parkování Polonia je umístěno v blízkosti letiště, asi jen 3 minuty cesty. Nabízí bezplatný transfer na letiště a z něj zpět. Parkoviště je celých 24/7 monitorováno a hlídáno. Parkování vozidla na 1 den vyjde 60 PLN, na 7 dní 120 PLN a na 14 dní celkem 170 PLN.

Parkinga1pyrzowice

Parkoviště ParkingA1 je umístěno asi 2 minuty autem od letiště Katowice. Parkoviště má k dispozici hlídané a bezpečné parkoviště, včetně bezplatného transferu. Cena parkování na 1 den vyjde na 60 PLN, 7 dní pak vyjde na 120 PLN a 14denní parkování stojí 200 PLN.

Parkingflota

Parking letiště Flota nabízí bezpečné a hlídané parkoviště včetně bezplatného transferu na letiště a z něj zpět. Parkování od 1. října do 31. května vyjde na 1 den na 50 PLN, 7 dní 100 PLN a 14 dní 160 PLN, parkování v období od 1. června do 30. září pak stojí stejně, avšak se může měnit. Proto je nutné si ověřovat cenu za parkování.

Informace o cestování do Polska

Pokud se budete dopravovat do polského města Katowice sami autem, doporučujeme ještě před samotnou cestou si prostudovat jaké platí dopravní předpisy a pravidla v Polsku. Polští policisté jsou nekompromisní, za přestupky a prohřešky hrozí vysoké pokuty po celém Polsku. Nezapomeňte také na plánování cesty. Pokud pojedete přes polské dálnice, musíte počítat s tím, že tyto dálniční úseky v Polsku jsou zpoplatněné a vybírány prostřednictvím mýtného, nikoliv dálniční známkou.

TIP: Pokud vás zajímá parkování na jednotlivých letištích v Polsku. Připravili jsme pro vás články:

Nejčastější otázky a odpovědi

Jaké možnosti parkování jsou na polském letišti Katowice?

Celkem je možné si vybrat ze 3 parkovišť: Parkoviště Premium je hlídané nonstop, dále je k dispozici Parkoviště P1 a P2.

Kolik stojí parkování na letišti Katowice na 7 dní?

Cena parkování na 7 dní se pohybuje od 149 do 400 PLN. Ceny jsou v závislosti na tom, na kterém parkovišti zaparkujete.

Dá se zaparkovat v blízkosti letiště Katowice?

Ano v blízkosti letiště se dá zaparkovat na různých soukromých parkovištích jako jsou Parking-Pyrzowic, Parkingpyrzowice, Megaparking, Parkinga1pyrzowice nebo Parkingpolonia.

Zdroj: katowice-airport.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...