Domů » Cestování » Parkování u letiště » Parkování letiště Krakow (Krakov): Tipy, kde se dá zaparkovat a za kolik

Parkování letiště Krakow (Krakov): Tipy, kde se dá zaparkovat a za kolik

Poletíte na dovolenou z mezinárodního polského letiště Krakow a hledáte možnosti parkování na letišti nebo v blízkém okolí? V tomto článku najdete užitečné rady a tipy, kde se dá zaparkovat, za jakou cenu, a kde například se parkování vyhnout.

Parkování letiště Krakow (Krakov): Tipy, kde se dá zaparkovat a za kolik

Parkování na letišti Krakow

Mezinárodní letiště Krakow (KRK) – Krakow John Paul II. International Airport je druhým nejrušnějším mezinárodním letištěm v Polsku. Nachází se asi 13 km od města Krakow. IATA kód letiště je KRK a 4-místný kód ICAO je EPKK.

Letiště je zmodernizováno a pyšní se velmi dobrou dostupností a perfektní orientací. Polské letiště Krakow je stejně jako letiště Katowice velmi hojně využíváno cestujícími z České republiky. Je to především díky levným letenkám a také díky tomu, že se nachází kousek od českých hranic. 

Přesná adresa letiště Krakow je  Kapitana Mieczysława Medweckiego 1, 32-083 Balice, Polsko.

Na letišti Krakow můžete parkovat jak krátkodobě, tak i dlouhodobě přímo u terminálů (T1 a T2).

Parkování je možné rezervovat online, což se ostatně doporučuje, abyste předešli zbytečným komplikacím.

Krátkodobé parkování na letišti Krakow

Pokud chcete využít krátkodobé parkování, využijte parkoviště Kiss & Fly. Parkování je do 8 minut zdarma, poté jsou každé další 4 minuty zpoplatněny dle příslušného tarifu parkování, a to v hodnotě 4 PLN. Toto parkoviště se nachází u hlavní příjezdové komunikace k terminálu pro cestující. Parkoviště lze využít pouze pro nastoupení a vystoupení cestujících. Dlouhodobě zde nelze parkovat, jinak hrozí odtah vozidla.

Dlouhodobé parkování na letišti Krakow

Dlouhodobé parkování je možné využít na Parkovišti P1, Parkovišti P2 a Parkovišti P3. Další možností je ekonomické parkoviště Krk.

Parkoviště P1 je víceúrovňové a zastřešené. Pozičně je nejblíže k letišti. Parkoviště P1 nabízí až 1243 parkovacích míst.

Parkoviště P2 je největším parkovištěm v areálu Krakow. Je umístěno vedle terminálu asi 200 m. Parkoviště nabízí okolo 860 míst. 

Parkoviště P3 je parkoviště soukromé a nabízí k parkování pouze 46 parkovacích míst. Parkoviště je vedle terminálu asi 100 m vzdálené.

Ekonomické parkoviště KRK je ve srovnání s ostatními parkovišti v areálu nejlevnějším. Parkoviště nabízí až 600 parkovacích míst a je vzdáleno asi 100 m od terminálu. 

Ceník parkování1 hodina1 den7 dní10 dní14 dní
Parkoviště P115 PLN160 PLN340 PLN430 PLN550 PLN
Parkoviště P215 PLN140 PLN230 PLN290 PLN370 PLN
Parkoviště P315 PLN140 PLN230 PLN290 PLN370 PLN
Ekonomické parkoviště KRK10 PLN40 PLN130 PLN160 PLN220 PLN

Pokud vás zajímá plán parkoviště, včetně podrobného ceníku podívejte se zde

Polské letiště Krakow nabízí také doplňkové služby k parkování jako například možnost nouzového nastartování nebo možnost napumpování pneumatik, nabíjení elektromobilu a podobně. 

Další možnosti parkování v blízkosti letiště Katovice

V blízkosti polského letiště Krakow existuje mnoho různých soukromých parkovišť pro osobní vozy. Tyto parkoviště mají většinou zabezpečený transfer na letiště a zpět a jsou také hlídané bezpečnostními systémy.

A kde rozhodně neparkovat? Obecně se doporučuje mít zaparkované své vozidlo na delší dobu na hlídaném nebo nějak jinak monitorovaném parkovišti. Pokud budete chtít ušetřit a zaparkovat někde bez monitoringu, mohlo by vás to vyjít draho. Hrozí vám riziko vykradení či odcizení vašeho odstaveného vozidla. Neoficiálně se dá zaparkovat ve vesničce Balice v místních uličkách nedaleko letiště Krakow. Parkování je zdarma, avšak se nedoporučuje, protože vozidlo není hlídáno kamerovým systémem, a místo není nijak oploceno.

Air Park Balice

Air Park Balice je parkoviště, které je asi 5 minut cesty autem od letiště. V nabídce je bezplatný transfer. Cena parkování na 1 den vyjde 40 PLN, 7 dní stojí 100 PLN a na 14 dní parkování vyjde 135 PLN.

Parking Krakow Balice 

Parkoviště Krakow Balice se nachází 150 m od terminálu letiště. Parkoviště je hlídané 24 hodin a 7 dní v týdnu. 1 den stojí 30 PLN, 7 dní stojí 100 PLN a 14 dní vyjde cca na 170 PLN.

B1 Parking Balice 

B1 Parking Balice je parkoviště, které se nachází asi 800 m od terminálu. Cena parkování na 1 den stojí 40 PLN, 7 dní stojí 90 PLN a 14 dní 140 PLN.

Holiday Car Park 

Holiday Car park je parkoviště asi 3 minuty vzdálené, je hlídané a otevřeno nonstop. K dispozici je 400 parkovacích míst. 1 den parkování stojí 10 PLN, 7 dní 90 PLN a 14 dní 160 PLN.

Parking Lotnisko Balice Kraków Airport

Parking Lotnisko Balice Kraków Airport se nachází asi 1,5 km od letiště. Transfer na letiště je samozřejmostí. Parkování na 1 den vyjde na 55 PLN, 7 dní stojí 105 PLN a 14 dní stojí 160 PLN.

Odkryj – Parking 

Parkoviště Odkryj – Parking je umístěno asi 500 metrů do letiště. Bezplatný transfer a také monitoring parkoviště je součástí. Parkování na 1 den stojí 35 PLN, 7 dní 99 PLN a 14 dní 160 PLN.

Informace o cestování do Polska

Pokud se budete dopravovat do polského města Krakow sami autem, doporučujeme ještě před samotnou cestou si prostudovat jaké platí dopravní předpisy a pravidla v Polsku. Polští policisté jsou nekompromisní, protože za přestupky a prohřešky hrozí vysoké pokuty po celém Polsku. Nezapomeňte také na plánování cesty. Pokud pojedete přes polské dálnice, musíte počítat s tím, že tyto dálniční úseky v Polsku jsou zpoplatněné a vybírány prostřednictvím mýtného, nikoliv dálniční známkou.

TIP: Pokud vás zajímá parkování na jednotlivých letištích v Polsku. Připravili jsme pro vás články:

Nejčastější otázky a odpovědi

Jaké možnosti parkování jsou na polském letišti Krakow?

Zaparkovat dlouhodobě lze na Parkovišti P1, Parkovišti P2 a Parkovišti P3, která jsou v areálu letiště.

Kolik stojí parkování na letišti Krakow na 7 dní?

Cena týdenního parkování vás vyjde od 130 do 340 PLN. Ceny jsou v závislosti na tom, na kterém parkovišti zaparkujete.

Dá se zaparkovat v blízkosti letiště Krakow?

Lze využít soukromá parkoviště, která jsou v blízkosti letiště: Parking Lotnisko Balice Kraków Airport, Holiday Car Park, Odkryj – Parking nebo B1 Parking Balice.

Zdroj: krakowairportparking.pl

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...