Domů » Cestování » Parkování u letiště » Parkování letiště Vratislav (Copernicus Wroclaw Airport): Přehled, kde se dá zaparkovat a za kolik

Parkování letiště Vratislav (Copernicus Wroclaw Airport): Přehled, kde se dá zaparkovat a za kolik

Poletíte na dovolenou z polského letiště Vratislav (Wroclaw) a hledáte možnosti parkování? Letiště Vratislav neboli Wroclaw (WRO) bylo pojmenováno po známém astronautovi Mikulášovi Koperníkovi. Letiště je dalším oblíbeným polským letištěm, které navštěvují jak polští, ale také i zahraniční cestují. V našem článku vám prozradíme, kde se dá na letišti Vratislav zaparkovat, jaké jsou ceny parkovného a nebo kde své auto rozhodně neparkovat.

Parkování letiště Vratislav (Copernicus Wroclaw Airport): Přehled, kde se dá zaparkovat a za kolik

Parkování na letišti Vratislav

Letiště Vratislav, polsky Wroclav (WRO) je dostupným letištěm v Polsku. Letiště Vratislav – Copernicus Wroclaw Airport se nachází přibližně 11 km západně od centra Wroclaw. IATA kód letiště je WRO, kód ICAO je EPWR.

Díky umístění, je letiště oblíbené i cestujícími z České republiky. Pokud pojedete autem z Prahy, tak vám cesta bude trvat asi 3 a půl hodiny, z Brna až 4 hodiny, a naopak z Ostravy jen 2 a půl hodiny. 

Letiště Vratislav je velmi dobře uzpůsobené pro bezproblémové odbavování, celkový servis a také nabízí bezpečné parkování pro odstavená vozidla cestujících. Parkování je možné, jak v areálu letiště, tak i mimo něj, avšak ceny parkovného na letišti jsou výhodné, takže není třeba hledat jiné alternativy. Mimo to nejvýhodnější ceny parkování dostanete při online rezervaci na oficiálním webu letiště airport.wroclaw.pl.

Plán letiště Vratislav

Na letišti jsou různé možnosti parkování. Polské letiště Vratislav nabízí výhodné ceny jak krátkodobého, tak i dlouhodobé parkování. Tyto parkoviště mají kapacitu až 1500 parkovacích míst. 

Letiště Vratislav se nachází ve vesnici Strachowice. Přesná adresa je: Graniczna 190, 54-530 Wrocław.

Krátkodobé parkování na letišti Vratislav

Krátkodobé parkování na letišti Vratislav se nazývá Kiss & Fly. Tato zóna se nachází přímo před terminálem. Maximální doba parkování je 10 minut. Poté je třeba počítat s tím, že si budete muset za parkování zaplatit. 

Parkování Kiss & FlyCeny za parkování
10 minutzdarma
nad 10 minut po dobu až 20 minut20 PLN
za každých započatých 10 minut10 PLN

Bezplatný pobyt v Kiss & Fly se vztahuje až na 3 vstupy za den. Za každý další vstup do zóny je účtován částkou 10 PLN, a za každých započatých 10 minut pobytu v zóně.

Plán parkoviště Kiss & Fly a další informace najdete na airport.wroclaw.pl.

Dlouhodobé parkování na letišti Vratislav

Letiště mimo krátkodobé parkování nabízí také dlouhodobé parkování na parkovištích A, B, C a D. Parkoviště mají zpevněný povrch a nachází se v blízkosti terminálu. Ceny za parkování se odvíjí podle toho, kde se parkoviště nachází a také zdali se rozhodnete parkovací místo rezervovat online nebo nikoliv. Online rezervace je zaručeně levnější. Pokud se rozhodnete místo rezervovat minimálně 4 dny před odjezdem, tak jsou ceny ještě nižší.

Osoby se zdravotním postižením mohou parkovat na parkovištích A, B, C, D a VIP. Parkovací místa jsou označena příslušnými značkami. Další informace a pravidla najdete zde

Parkování na parkovišti A, B, C, D

Letiště Vratislav nabízí parkoviště A, B, C a D, kde najdete zpevněný povrch celého parkoviště a parkoviště se nachází v blízkosti terminálu. 

Standardní ceník bez rezervace:

Standardní ceník bez rezervaceCeny za parkování
parkování až 2 hodiny každých 0,5 hodiny5 PLN
každou započatou hodinu5 PLN
1 den50 PLN
7 dní299 PLN
14 dní499 PLN

Ceník s rezervací podle doby:

Online rezervace minimálně 4 dny před odjezdemCeny parkoviště A, B, C, DOnline rezervace 1 až 3 dny před odjezdemCeny parkoviště A, B, C, D
1 den39 PLN1 den49 PLN
5 dní149 PLN5 dní159 PLN
7 dní199 PLN7 dní219 PLN
10 dní219 PLN10 dní229 PLN
14 dní299 PLN14 dní299 PLN

VIP parkoviště

VIP parkoviště je určeno pro cestující, kteří si rádi za služby zaplatí. Nabízí prostorné parkoviště umístěné v těsné blízkosti vchodu do terminálu. Dále nabízí další služby na úrovni, jako je například bezpečnost a pohodlí při odbavení či expresní odbavení a rychlou přepravu do letadla. Ceny a další informace o VIP parkování najdete zde

Standardní ceník bez rezervace:

Standardní ceník bez rezervaceCeny za parkování
parkování až 2 hodiny každých 0,5 hodiny8 PLN
každou započatou hodinu8 PLN
1 den80 PLN
7 dní499 PLN
14 dní799 PLN

Ceník s rezervací podle doby:

Online rezervace minimálně 4 dny před odjezdemCeny VIPOnline rezervace 1 až 3 dny před odjezdemCeny VIP
1 den69 PLN1 den79 PLN
5 dní199 PLN5 dní239 PLN
7 dní299 PLN7 dní339 PLN
10 dní339 PLN10 dní359 PLN
14 dní499 PLN14 dní499 PLN

Další možnosti parkování 

V okolí letiště jsou různé možnosti k zaparkování. Cestující uvádí parkování v blízkosti letiště na přilehlých sídlištích, kde se dá zaparkovat zdarma. Avšak se toto parkování obecně nedoporučuje. Nejlépe když budete mít na tak dlouhý čas zaparkované vozidlo na hlídaném nebo jinak monitorovaném parkovišti. Pokud budete chtít ušetřit a zaparkovat někde na osamoceném místě mimo letiště, mohlo by vás to vyjít draho. Hrozí vám riziko vykradení, poškození či odcizení vašeho odstaveného vozidla.

Parkoviště Rondo je cca 3 minut vzdáleno od letiště Vratislav. Nabízí hlídané parkoviště a transfer na letiště a zpět. Jeden den parkování vyjde na 89 PLN, 7 dní 149 PLN a 14 dní stojí 219 PLN.

Parkoviště u Giraffe nabízí parkování v blízkosti letiště. Transfer a bezpečné parkování je samozřejmostí. Jeden den parkování vyjde na 80 PLN, 7 dní na 150 PLN a 14 dní vychází na 210 PLN. 

Srovnání cen za parkování na různých parkovištích na letišti Vratislava a v okolí

Parkoviště1 den7 dní14 dní
VIP parkoviště 69 PLN*299 PLN*499 PLN*
Parkoviště A, B, C, D39 PLN*199 PLN*299 PLN*
Parkoviště Rondo89 PLN149 PLN219 PLN
Parkoviště u Giraffe80 PLN150 PLN210 PLN
*uvedené ceny jsou na základě online rezervace minimálně 4 dny před odjezdem.

Informace o cestování do Polska

Pokud se budete dopravovat na polské letiště Vratislav sami autem, doporučujeme ještě před samotnou cestou si prostudovat jaké platí dopravní předpisy a pravidla v Polsku. Polští policisté jsou nekompromisní, protože za přestupky a prohřešky hrozí vysoké pokuty po celém Polsku. Nezapomeňte také na plánování cesty. Pokud pojedete přes polské dálnice, musíte počítat s tím, že tyto dálniční úseky v Polsku jsou zpoplatněné a vybírány prostřednictvím mýtného, nikoliv dálniční známkou.

TIP: Pokud vás zajímá parkování na polských letištích. Připravili jsme pro vás články

Nejčastější otázky a odpovědi

Je možné parkování na letišti Vratislav krátkodobě?

Krátkodobé parkování na letišti Vratislav se nazývá Kiss & Fly. Tato zóna se nachází před terminálem. Maximální doba parkování je 10 minut. Poté je třeba počítat s tím, že si budete muset za parkování zaplatit nad 10 až do 20 minut celkem 20 PLN a poté každá započatá hodina 10 PLN.

Kolik stojí parkovné na letišti Vratislav na týden?

Parkování na letišti Vratislav a také mimo areál letiště se pohybuje od 149 PLN do 299 PLN. Ceny se liší v závislosti, kde se rozhodnete parkovat a v jaké blízkosti odletové haly. Obecně jsou ceny za parkování na letišti příznivé.

Jaké je nejlevnější parkování na letišti ve Vratislavi?

Letiště Vratislav nabízí několik variant parkovišť. Ceny za parkování se liší podle toho, kde se parkoviště nachází a také zdali provedete online rezervaci, protože ta nabízí pak ceny za sníženou sazbu. Obecně lze využít parkoviště A, B, C a D za výhodné ceny jako je 39 PLN za jeden den, 7 dní pak stojí 199 PLN. Například VIP parkoviště má vysoké ceny za parkování.

Zdroj: airport.wroclaw.pl

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články