Domů » Cestování » Parkování u letiště » Parkování letiště Mnichov (Munich International Airport): Přehled, kde se dá zaparkovat a za kolik

Parkování letiště Mnichov (Munich International Airport): Přehled, kde se dá zaparkovat a za kolik

Poletíte na dovolenou z Mnichovského letiště a hledáte možnosti parkování? Toto mezinárodní letiště je jedním z nejvytíženějších letišť v celé Evropě. Nabízí parkovací servis a nadstandardní služby, které mohou cestující pohodlně využívat. V našem článku vám prozradíme, kde se dá na letišti zaparkovat, jaké jsou ceny parkovného a jaký parkovací servis letiště navíc pro své cestující nabízí.

Parkování letiště Mnichov (Munich International Airport): Přehled, kde se dá zaparkovat a za kolik

Pokud pojedete autem do Mnichova, tak ještě před samotnou cestou vám doporučujeme si nastudovat jaké platí dopravní předpisy a pravidla v Německu. Němečtí policisté jsou velmi přísní a neoblomní a pokud se dopustíte nějakého přestupku či prohřešku počítejte s velmi vysokými pokutami na území celého Německa. V Německu je dálniční síť velmi rozsáhlá a jejich průjezd je stále pořád zdarma. Dálniční poplatky neboli mýtné platí pouze pro nákladní automobily s celkovou hmotností nad 7,5 tuny. Nezapomeňte, že vedle Rakouska má i Německo zavedené ekologické zóny neboli Umweltzone. Setkáte se s nimi například v Berlíně, Mnichovu nebo Frankfurtu nad Mohanem a v dalších městech. Do těchto zón budete potřebovat ekologickou známku. Kdo takovou známku potřebuje? Rozhodující jsou údaje na technickém průkazu vozidla. Na tuto problematiku se podívejte v našem článku s názvem Emisní zóny a ekologické známky v Německu

TIP: Pokud vás zajímá parkování na jednotlivých letištích v Německu. Připravili jsme pro vás články:

Parkování na letišti Mnichov

Mnichovské letiště (MUC) Franze Josefa Strausse, německy Flughafen Franz Josef Strauß München je jedním z nejvytíženějších letišť v celé Evropě a zároveň je druhým největším v Německu. Letiště se nachází severně asi 30 km od města Mnichov. IATA kód letiště je MUC, kód ICAO je EDDM.

V současnosti je letiště stále více oblíbené a využívané jak českými turisty, tak i ze sousedních zemí, především z Rakouska a také ze Švýcarska. 

Pokud pojedete z Plzně, tak na cestě do Mnichova strávíte asi dvě a půl hodiny, z Prahy asi tři a půl hodiny a z Brna je to dál, a proto počítejte až 5 hodin. 

Letiště Mnichov je velmi dobře uzpůsobené pro bezproblémové odbavování, celkový servis a také nabízí bezpečné parkování pro odstavená vozidla cestujících. Orientační interaktivní plán celého letiště najdete pod tímto odkazem munich-airport.com, kde lze najít všechny druhy parkovišť a také další podrobné informace.

Parkování neboli parkovací místo je nutné objednat a rezervovat předem. Online rezervace zajistí slevy oproti běžným poplatkům parkování. 

Na letišti je parkování možné krátkodobě, a to v oblasti Kiss and Fly a Kiss and Ride. Dlouhodobé parkování zajišťují různá parkoviště v areálu letiště. Výhodou je, že tyto parkoviště nabízí různé varianty cen a také různý servis pro zákazníky.

Letiště Mnichov nabízí speciální možnosti parkování, a to bezbariérové parkování (se nachází na terminálovém a ekonomickém parkovišti), možnost nabíjení elektromobilů (hledejte na parkovišti P20 a na úrovni 02) a XXL parkování neboli extra široké prostory pro parkování velkých vozů , a to je na parkovišti P26 a úrovni 03. 

Letiště Mnichov, leží přibližně 28 km severně od Mnichov. Přesná adresa je: Nordallee 25, 85356 Freising.

Krátkodobé parkování na letišti Mnichov

Krátkodobé parkování se nachází v zóně “Kiss and Fly” and Kiss and Ride, které se nachází přímo před terminály. 

Příjezdové pruhy k terminálu jsou určeny pro krátké zastavení, aby osoby mohly pohodlně nastoupit popřípadě vystoupit z vozidla.

V odjezdovém pruhu – Kiss and Fly a v příletovém pruhu Kiss and Ride na Terminálech 1 a 2 je řidičům povoleno pouze krátkodobé parkování a bezplatné zastavení, odjezd: 5 minut zdarma a příjezd 10 minut zdarma.

V případě překročení doby bezplatného zastavení je nutné parkování zaplatit. 

Délka parkováníOdjezd (Kiss and Fly) Příjezd (Kiss and Ride)
Krátkodobé parkováníaž 5 minut zdarmaaž 10 minut zdarma 
Až 15 minut3,00 EUR3,00 EUR
Každých dalších 15 minut 3,00 EUR3,00 EUR
Maximální doba parkovného 4 hodiny24 hodin

Dlouhodobé parkování na letišti Mnichov

Na Mnichovském letišti je mnoho různých možností k zaparkování, rozhoduje nabídka letiště a také, co konkrétního cestující požaduje za servis. 

Ekonomické parkoviště jsou parkoviště P41, P44, P51 a P50, které nabízí levnější parkování. Parkoviště mají k odletovým terminálům zajištěny autobusy, které jsou zdarma a jezdí v pravidelných intervalech k terminálům.

Terminálové parkoviště zajišťuje parkování přímo na letišti v parkovacích garážích, které jsou v těsné blízkosti terminálů. Terminálová parkoviště jsou P1, P3 a P7, ty jsou na nejbližším a nejlepším místě k terminálu 1, parkoviště P20 a P26 jsou zase k terminálu 2.

Prémiové parkoviště nabízí exkluzivní parkovací garáže P20, které zajišťují speciální a nadstandardní servis pro své zákazníky a mimo to pohodlí a bezpečnost. K tomuto pohodlnému parkování jsou k dispozici další doplňkové služby jako například: parkování s obsluhou, myčka aut, čištění interiéru, tankování, nabíjecí stanice k elektromobilům a převod do garáže dle výběru. Servisní poplatek činí 19 EUR za každý den.

Přehled cen za parkování na různých parkovištích na letišti Mnichov

Parkoviště1 den7 dní10 dní14 dní
Terminální parkoviště P2037,00 EUR195,00 EUR223,00 EUR261,00 EUR
Terminální parkoviště P737,00 EUR195,00 EUR223,00 EUR261,00 EUR
Terminální parkoviště P130,00 EUR
Terminální parkoviště P5164,00 EUR188,00 EUR220,00 EUR
Ekonomické parkoviště P9029,00 EUR89,00 EUR109,00 EUR129,00 EUR
Ekonomické parkoviště P4426,00 EUR76,00 EUR93,00 EUR110,00 EUR
Ekonomické parkoviště P4126,00 EUR80,00 EUR98,00 EUR116,00 EUR
Ekonomické parkoviště P5126,00 EUR71,00 EUR87,00 EUR103,00 EUR
Kalkulátor parkování na letišti Mnichov

Nejčastější otázky a odpovědi

Je možné parkování na letišti Mnichov krátkodobě?

Ano, parkování je možné a nachází se v zóně “Kiss and Fly” and Kiss and Ride, které se nachází přímo před terminály 1 a 2.

Kolik stojí parkovné na letišti Mnichov na týden?

Parkování se pohybuje od 71 až 195 EUR. Ceny se liší v závislosti, kde se rozhodnete parkovat, tedy, kterou variantu parkovného zvolíte.

Jaké jsou varianty dlouhodobého parkování na letišti Mnichov?

Letiště Mnichov nabízí několik variant a možností parkování: ekonomické – levné parkování, terminální parkování, které je v blízkosti terminálu 1 a 2 a nebo prémiové parkování, které má exkluzivní parkovací garáže a nadstandardní služby.

Kde se dá na letišti Mnichov parkovat levně?

Pokud hledáte levné parkování na delší dobu, využijte ekonomické parkování a parkoviště P41, P44, P51, P50 a P90.

Zdroj: munich-airport.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články