Domů » Cestování » Parkování u letiště » Parkování letiště Hamburg (Hamburg Airport): Přehled, kde se dá zaparkovat a za kolik

Parkování letiště Hamburg (Hamburg Airport): Přehled, kde se dá zaparkovat a za kolik

Poletíte na dovolenou z německého letiště Hamburg a hledáte možnosti parkování? Mezinárodní letiště Hamburg (HAM) je dalším letištěm v Německu. V našem článku vám prozradíme, kde se dá na letišti zaparkovat, jaké jsou ceny parkovného a nebo kde své auto rozhodně neparkovat.

Parkování letiště Hamburg (Hamburg Airport): Přehled, kde se dá zaparkovat a za kolik

Parkování na letišti Hamburg

Mezinárodní letiště Hamburg (HAM) se nachází severně asi 9 km od města Hamburg. Toto letiště je dalším velmi rušným letištěm v Německu. IATA kód letiště je HAM a kód ICAO je EDDH.

Letiště Hamburg je tak obrovské, že zaparkovat své vozidlo můžete na různých parkovištích, které jsou buď v docházkové vzdálenosti, jsou s terminály přímo spojena nebo jsou v dojezdové vzdálenosti autobusovou dopravou.

Jednoznačně však doporučujeme si parkovací místo rezervovat online předem, abyste měli zaručeno, že budete mít k dispozici parkovací místo v den příjezdu.

Aby bylo parkování na letišti pohodlné tak nabízí vícepatrové parkoviště s více než 12 000 parkovacími místy. Parkoviště na letišti Hamburk nabízí četné služby a v neposlední řadě blízkost k terminálům. Digitální parkovací naváděcí systém vám již ukazuje možnosti parkování, když jste na cestě na letiště.

Jaké jsou výhody parkování přímo na letišti:

  • parkování přímo u terminálů,
  • kryté parkovací plochy,
  • výška vozidel až 3 m pro parkování na vybraných parkovacích plochách,
  • online rezervace parkovacího místa,
  • bezplatné zrušení rezervace do 12 hodin před příjezdem.

Letiště Hamburg je vzdálené od Prahy asi 650 km, takže cesta trvá okolo 7 hodin.

Letiště Hamburg se nachází na adrese Flughafenstr. 1-3, 22335 Hamburg.

Krátkodobé parkování na letišti Hamburg

Krátkodobé parkování je vhodné pro ty, co vyzvedávají nebo vykládají cestující. Pro krátkodobé parkování jsou vymezeny parkoviště P2 a P4, protože jsou umístěny přímo naproti terminálu 1 a 2. Tudíž se dostanete rovnou do příletové budovy. 

Nezapomeňte si ověřit online, na kterém odletovém terminálu se odbavení nachází nebo na který terminál váš host dorazí.

Parkování pro řidiče vyzvedávající hosty: jeďte směrem k příjezdu a sledujte ukazatele k parkovacím garážím P2-P4. P2 a P4 jsou přímo naproti Terminálu 1 a Terminálu 2, takže se rychle dostanete do příletových prostor v přízemí letiště.

Parkování pro řidiče dovážející hosty na letiště: jeďte ve směru odjezdu. Pro rychlé a krátké rozloučení doporučujeme parkovací automat. Pokud chcete jít na terminál, pak sledujte značení k parkovacím domům P2-P4 a zaparkujte tam. Vícepodlažní parkoviště se nachází přímo naproti terminálům a Airport Plaza, kde sídlí centrální bezpečnostní kontrola letiště.

Krátkodobé parkováníAž 30 minutDo 1 hodinyKaždých dalších 30 minutDenní sazba
Parkoviště P24 EUR6 EUR3 EUR30 EUR
Parkoviště P44 EUR8 EUR/9 EUR4 EUR/4,50 EUR34 EUR/39 EUR

Dlouhodobé parkování na letišti Hamburg

Letiště Hamburg nabízí také dlouhodobé parkování. Pro ty, co jedou na dovolenou a potřebují dlouhodobě zaparkovat své vozidlo, doporučujeme parkovací místa na našich parkovištích P1 nebo P2 přímo u terminálů nebo na našem „Prázdninovém“ parkovišti P8 – 9. 

Na letiště můžete přijet také bez předchozí online rezervace, ale v tomto případě není možné zaručit parkovací místo. A proto se doporučuje online rezervace v pohodlí domova.

Online rezervaci parkování provádějte na parking.hamburg-airport.de

Letiště má zajištěné cestování a parkování pro osoby se sníženou pohyblivostí. Ideálně využít parkoviště P8-9. Při delším pobytu tyto osoby mají slevu na parkovném. Více informací najdete zde.

Parkoviště P1

Vícepodlažní parkoviště P1 se nachází 150 metrů od terminálu 1. Parkoviště je rozděleno na dvě bezbariérové parkovací plochy:

  • TERMINAL SMART, kryté parkoviště v přízemí – úroveň 0, maximální výška vozidla 3 metry.
  • HOLIDAY SMART, 5 parkovacích úrovní – úrovně 1-5 (úroveň 5 nezastřešena), maximální výška vozidla 2 metry.
Doba parkováníCeny parkovného
1 den29 EUR
5 dní59 EUR
7 dní79 EUR
14 dní119 EUR

Ceny za parkování jsou orientační, protože konkrétní ceny se liší při samotné online rezervaci a také jak dlouho dopředu rezervaci budete provádět.

Parkoviště P2

Parkoviště P2 nabízí parkování ve vícepodlažní budově. Parkoviště má 9 parkovacích úrovní, úrovně 0-9 (úroveň 8 částečně zastřešená a úroveň 9 nekrytá). Parkoviště je asi 50 metrů od terminálu 1.

Doba parkováníCeny parkovného
1 den60 EUR
5 dní139 EUR
7 dní99 EUR
14 dní139 EUR

Ceny za parkování jsou orientační, protože konkrétní ceny se liší při samotné online rezervaci a také jak dlouho dopředu rezervaci budete provádět.

Parkoviště P4

Parkoviště P4 je další vícepodlažní parkoviště. Parkoviště se nachází přímo naproti terminálů 1 a 2. Parkoviště má 3 úrovně (úroveň 0-2), úroveň 2 není kryté. Zde se také nachází parkovací místa pro elektromobily včetně e-dobíjecí stanice.

Doba parkováníCeny parkovného
1 den68 EUR
5 dní59 EUR
7 dní238 EUR
14 dní510 EUR

Ceny za parkování jsou orientační, protože konkrétní ceny se liší při samotné online rezervaci a také jak dlouho dopředu rezervaci budete provádět.

Parkoviště P5

Vícepodlažní parkoviště P5 je umístěno přímo u terminálu 2. Má 8 parkovacích úrovní – 1-8 jsou kryté, 8 úroveň je nekrytá.

Doba parkováníCeny parkovného
1 den150 EUR
5 dní150 EUR
7 dní165 EUR
14 dní205 EUR

Ceny za parkování jsou orientační, protože konkrétní ceny se liší při samotné online rezervaci a také jak dlouho dopředu rezervaci budete provádět.

Parkoviště P8 – 9

Parkoviště P8-9 jsou vícepodlažní parkoviště, které jsou umístěné asi 1500 m od terminálu 2, tudíž je vhodné využít cestování přes městskou hromadnou dopravu, která jezdí po areálu letiště. Parkoviště má 7 parkovacích úrovní – úrovně 0-6 (úroveň 4 částečně zastřešená a úroveň 6 nekrytá).

Doba parkováníCeny parkovného
1 den39 EUR
5 dní49 EUR
7 dní49 EUR
14 dní89 EUR

Ceny za parkování jsou orientační, protože konkrétní ceny se liší při samotné online rezervaci a také jak dlouho dopředu rezervaci budete provádět.

Další možnosti parkování 

V okolí letiště jsou různé možnosti k zaparkování. Vybrali jsem jen pár nejzajímavějších. 

Parkpool je levné parkování v blízkosti letiště Hamburg. Parkoviště se nachází asi 6 km od letiště, což je asi 6 minut jízdy. Transfer je zajištěn autobusy. Samotné parkoviště je hlídané. Cena parkování na 1 den vyjde 74 EUR, na 7 dní vyjde na 104 EUR a na 14 dní 139 EUR.

Vopi Hamburg je parkoviště, které se nachází asi 5 minut od letiště. Transfer je zajištěn kyvadlovou dopravou. Parkoviště je hlídané a zajištěné. Cena za jeden den parkování vyjde na 74 EUR, 7 dní stojí 104 EUR a 14 dní 139 EUR.

Carkeeper Park and Fly – Valet Parking je hlídané parkoviště a má zajištěný bezplatný transfer na letiště a zpět. Cena parkování na jeden den stojí 29 EUR, na 7 dní 119 EUR a 14 dní vyjde 149 EUR.

Srovnání cen za parkování na různých parkovištích na letišti Hamburg a v okolí

Parkoviště1 den7 dní14 dní
Parkoviště P129 EUR79 EUR119 EUR
Parkoviště P260 EUR99 EUR139 EUR
Parkoviště P468 EUR238 EUR510 EUR
Parkoviště P5150 EUR165 EUR205 EUR
Parkoviště P8-939 EUR49 EUR89 EUR
Parkování Parkpool74 EUR104 EUR139 EUR
Parkování Vopi Hamburg74 EUR104 EUR139 EUR
Carkeeper Park and Fly29 EUR119 EUR149 EUR

Informace o cestování do Německa

Pokud pojedete autem na letiště Hamburg, tak ještě před samotnou cestou vám doporučujeme si nastudovat jaké platí dopravní předpisy a pravidla v Německu. Němečtí policisté jsou velmi přísní a neoblomní a pokud se dopustíte nějakého přestupku či prohřešku počítejte s velmi vysokými pokutami na území celého Německa. V Německu je dálniční síť velmi rozsáhlá a jejich průjezd je stále pořád zdarma. Dálniční poplatky neboli mýtné platí pouze pro nákladní automobily s celkovou hmotností nad 7,5 tuny. Nezapomeňte, že vedle Rakouska má i Německo zavedené ekologické zóny neboli Umweltzone. Setkáte se s nimi například v Berlíně, Mnichovu nebo Frankfurtu nad Mohanem a v dalších městech. Do těchto zón budete potřebovat ekologickou známku. Kdo takovou známku potřebuje? Rozhodující jsou údaje na technickém průkazu vozidla. Na tuto problematiku se podívejte v našem článku s názvem Emisní zóny a ekologické známky v Německu

TIP: Pokud vás zajímají další letiště v Německu a možnosti k parkování. Připravili jsme pro vás články:

Nejčastější otázky a odpovědi

Je možné parkování na letišti Hamburg krátkodobě?

Krátkodobé parkování je vhodné pro ty, co vyzvedávají nebo vykládají cestující. Pro krátkodobé parkování jsou vymezeny parkoviště P2 a P4, protože jsou umístěny přímo naproti terminálu 1 a 2. Tudíž se dostanete do příletové budovy. Cena do 30 minut je 4 EUR, do 1 hodiny pak stojí 6 až 9 EUR. Denní sazba je 30 EUR

Kolik stojí parkovné na letišti Hamburg na týden?

Parkování na letišti Hamburg se pohybuje od 49 do 238 EUR na 7 dní. Ceny se liší v závislosti, kde se rozhodnete parkovat a v jaké blízkosti terminálu letiště je parkoviště. Obecně jsou ceny za parkování na letišti příznivé. Ceny za parkování mimo letiště jsou podobné a pohybují se okolo 100 až 120 EUR za týden, avšak je třeba počítat se zajištěním dopravy na letiště a zpět.

Jaké je nejlevnější parkování na letišti Hamburg?

Parkoviště P8-9 je jednou z nejlevnějších variant parkování v areálu letiště Hamburg. Ceny se pohybují okolo 89 až 100 EUR na 14 dní. Je nutné brát v potaz, že jsou to ceny orientační, protože konkrétní ceny se dozvíte, až po online rezervaci místa.

Zdroj: parking.hamburg-airport.de

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články