Domů » Pro řidiče » Autoškola » Jízda na dálnici » Ověřte si platnost dálniční známky za 2 min – návod

Ověřte si platnost dálniční známky za 2 min – návod

0

Blíží se vám dovolená a chcete se ujistit, že nepojedete po dálnici bez platné dálniční známky? Nejvyšší čas si online ověřit, jak na tom jste. Přinášíme detailní návod včetně obrázků, se kterým to zvládnete během 2 minut.

Ověřte si platnost dálniční známky za 2 min – návod

Elektronická verze dálniční známky nám všem o dost ulehčila život. Jenže kdo si má pamatovat, kdy přesně končí? Tím spíš, pokud jste si ji koupili jen na kratší dobu. Dávejte si na to pozor, jízda bez zaplacené známky se nevyplácí. Kontroly dálniční známky jsou dnes mnohem důkladnější než kdy dřív.

Jak zjistit, kdy končí platnost dálniční známky

Nákup i kontroly dálničních známek se dají provést na jednom serveru, edalnice.cz. Stačí najít formulář Ověření platnosti, do kterého zadáte stát registrace a svou SPZ. Na detailní návod se podíváme v následující kapitole.

Při příštím nákupu uveďte svůj kontakt (telefon či e-mail) a zaškrtněte, že chcete dostat upozornění na končící platnost. Server vám pošle SMS nebo e-mail s dostatečným předstihem a upozorní vás, že bude brzy potřeba kupon obnovit. V případě roční známky přijde upozornění 10 dní před koncem její platnosti, v případě 30denní známky 5 dní a v případě 10denní 2 dny před koncem platnosti.

Jak ověřit platnost dálniční známky – návod s obrázky

Na stránkách edalnice.cz sjeďte níž na stránku pod nabídku nákupu elektronické dálniční známky a hromadného nákupu elektronické dálniční známky.

V další sekci uvidíte kolonku Ověření platnosti. Zadejte SPZ vozidla bez mezer a klikněte na tlačítko Ověřit platnost.

Pokud je známka neplatná, ukáže se vám červený text. Zároveň vám server umožní rovnou kupon přikoupit.

V případě, že je dálniční známka platná, ukáže se vám zelený text Můžete vyrazit na cestu.  

Platnost skončila? Co nejrychleji to napravte

Čeká vás jízda na dovolenou, a právě jste zjistili, že už vám vypršela platnost dálniční známky? Nic se neděje. Elektronickou verzi si totiž koupíte z pohodlí domova přes e-shop edalnice.cz. Stačí vzít do ruky telefon a kartu. Platba proběhne okamžitě. Bankovním převodem se proces trochu pozdrží. Více informací najdete v článku o dálničních známkách.

Jestli se z nějakého důvodu vyhýbáte platbám po internetu, dálniční známku pořídíte i na pobočkách České pošty a čerpacích stanic EuroOil. Hned po zaplacení můžete vyrazit.

Jak dlouho platí dálniční známka

Platnost dálniční známky se počítá vždy ode dne, který jste vy sami zvolili jako počátek kuponu.

V případě, že si chcete kupon koupit na jízdu v ten samý den, zaplaťte online kartou nebo osobně na vybrané pobočce. Pokud totiž zaplatíte bankovním převodem, začne vám dálniční známka platit až v momentu, kdy peníze dojdou na účet zřizovatele. To se u některých bankovních společností může protáhnout i na několik dní.

Roční dálniční známka vám platí přesně 365 dní bez ohledu na kalendářní rok (přestupní, nebo ne). Konec platnosti se počítá na dny, ne na měsíce.

Nejčastější dotazy

Jak zjistit, kdy končí dálniční známka?

Platnost elektronické dálniční známky zjistíte online. Připravili jsme pro vás krátký návod, během kterého to zvládnete během 2 minut.

Jak dlouho platí dálniční známka?

Platnost kuponu se počítá ode dne, který jste při nákupu sami zvolili jako počátek platnosti. Roční dálniční známka platí 365 dní – tedy opět se platnost počítá po dnech, nikoliv kalendářním roku nebo měsících. Stejný princip platí u měsíční známky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články