Domů » Autosalony » Renault Mégane Sport Tourer – sen českých chalupářů

Renault Mégane Sport Tourer – sen českých chalupářů

0
Renault Mégane Sport Tourer – sen českých chalupářů

Hvězdy autosalonu

Francouzská automobilka Renault nám v Ženevě představila dvě velké novinky. Jednou z nich je extravagantní MPV – Scénic. Ten se svým avantgardním vzezřením ukazuje snahu zkombinovat praktické MPV s módním crossverem.

 

Druhou velkou novinku, která byla na stánku Renaultu odhalena, je kombík Mégane Sport Tourer. Ten se na trhu objeví na podzim letošního roku.

 

Informací je poskrovnu, překvapení ale nečekejte

Vzhledem k tomu, že se vůz v reálu objeví až za relativně delší dobu, tak automobilka prozatím neodhalila žádný detail týkající se motorizací, jízdních vlastností, dynamiky ani spotřeby. Rozhodně ale neočekáváme velké rozdíly v porovnání s běžným hatchbackem.

 

Mezi informace, které byly prozatím zveřejněny, patří hodnoty vnějších rozměrů. Na délku vůz měří 462,6 cm. Oproti hatchbacku byl tedy vůz „protažen“ o 6,7 cm. Na druhou stranu co do výšky, je vůz o 2 cm nižší než jeho krátký bratříček.

 

Chloubou Renaultu je zavazadlový prostor. Jeho objem je 580 litrů, což je spíše průměrná hodnota. Trumfem v rukávu Francouzů je ale délka ložného prostoru. Ta činí, po sklopení zadních sedadel, 2,7 metru a ve svém segmentu si vůz drží alespoň v tomto aspektu prvenství.

 

 

Motorizace

Pod kapotou nalezneme s velkou pravděpodobností stejnou „partičku“, jako v případě hatchbacku. Zážehové motory bude zastupovat agregát Sce s výkonem 115 koňských sil. Ten bude ale možné získat pouze na některých evropských trzích. Ve většině zemí bude na výběr nový motor 1,2 s turbodmychadlem s výkonem mezi 100 a 130 koňmi.

 

Pokud jste fanda dieselových motorů, máte na výběr čtyřválcové motory 1,5 a 1,6 dCi. Ty nabízí výkon 90, 110 a 130 koňských sil.

 

Velký počet zákazníků jistě zaujme i vrcholná varianta GT. Při výběru této varianty budete mít na výběr zážehový agregát s výkonem 205 koní nebo vznětový motor o výkonu 165 koňských sil.

 

Foto: Renault

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nehoda v zahraničí

Havárie v zahraničí? Na co byste se měli připravit?

0
Léto je sice za námi, to ale neznamená, že spolu s ním skončily naše výpravy do zahraničí. Tam se můžeme vydat kdykoli během roku, teď...