Domů » Sport » Renault potvrzuje svou závodní dvojici pro příští sezónu

Renault potvrzuje svou závodní dvojici pro příští sezónu

0

Situace závodního týmu Lotus F1 byla v posledních několika měsících dosti zmatečná. Již velmi dlouho se mluvilo o tom, že tým se ocitl ve finanční tísni . Dokonce před startem některých velkých cen měl tým problém zaplatit i pneumatiky pro závod. Po dlouhé době nejistoty přišla konečně spásná zpráva. Tým Lotus se totiž pro příští rok mění na znovu se vracející Renault.

Renault potvrzuje svou závodní dvojici pro příští sezónu

Kdo se ale posadí do kokpitu?

Tento kontrakt byl potvrzen teprve nedávno. Každý, kdo se o Formuli 1 alespoň částečně zajímá, o této chystané dohodě věděl ale mnoho měsíců předem. To, co jsme ale nikdo nevěděl, bylo budoucí složení jezdecké sestavy Renaultu. Předpokládalo se, že je více než jasné, že své místo v týmu uhájí Romain Grosjean. To nejen pro svou francouzskou národnost, která by se Renaultu jistě zamlouvala, ale hlavně pro své stabilní závodní výkony. Velký otazník se tehdy houpal nad známým bouřlivákem, Pastorem Maldonadem.

Jaké to bylo ale překvapení, když se Romain Grosjean objevil na tiskové konferenci nově vzniklého závodního týmu Haas F1, jako jeho závodní pilot pro sezónu 2016.

Palmer s Maldonadem neměli nic jisté

Po tomto prohlášení se strhla vlna diskusí. Názory se samozřejmě v mnohém rozcházely, stejně jako prohlášení jednotlivých stran. Zatímco Lotus prohlásil, že Renault nemá jediný důvod hledat nové piloty, když Pastor Maldonado odvádí poslední dobou opravdu solidní práci, stejně tak jako třetí pilot Lotusu, Joylon Palmer. V reakci na tuto zprávu se ale nechal slyšet i Renault, že oba piloti sice odvádí dobrou práci, ale konečné rozhodnutí bude muset stejně padnout od vedení Renaultu, který si sám zvolí své piloty.

Nakonec se ovšem ukázalo, že se jednalo opravdu jen o mlžení. Renault totiž nedávno skutečně potvrdil Maldonada a Palmera, jako svou závodní dvojici pro sezónu 2016.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články