Domů » Autosalony » Žhavé žihadlo ze Ženevy: Škoda Octavia RS 230

Žhavé žihadlo ze Ženevy: Škoda Octavia RS 230

0

Kromě jiných novinek naše domácí automobilka Škoda na letošním ženevském autosalonu představila i nejnovější generaci oblíbené „eresy“, a to ve velkém stylu: nová Octavia RS se pyšní titulem nejrychlejší produkční oktávky všech dob. 

Žhavé žihadlo ze Ženevy: Škoda Octavia RS 230

Důvodem hrdého označení další generace tohoto vozu je jeho výkonnější motor – je to sice pořád dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec TSI, jenže jeho výkon se zvýšil o deset koní. Nová Octavia tedy v současné době krotí pod kapotou úctyhodné stádo 230 koní. Točivý moment zůstává na 350 Nm, stejně jako je tomu u koncernového agresivního bratra VW Golf GTi.

Původ čísla v názvu nového modelu je tady jasný, je to připomínka 230 koní. Ale proč se vlastně sportovní model škodovky označuje vždy RS? Tradice vznikla v roce 1974, kdy byly takto pojmenovány první modely – zkratka RS znamená Rally Sport a označovala tehdy Škodu 180 a 200. Nejznámější ze série „eres“ je však zcela jistě model Škoda 130  RS, jedno z nejúspěšnějších závodních aut sedmdesátých a osmdesátých let a celosvětová legenda.

Jestli bude i nová „eresa“ legendární, to se teprve uvidí, ale už teď víme, že Škoda Octavia RS 230 se v provedení liftback s manuální převodovkou dokáže rozjet na stovku za hezkých 6,7s a její ručička rychloměru se zastaví na 250 km/h. Model se bude nabízet ještě ve šestistupňovým dvouspojkovým automatem DSG, případně ve verzi kombi – tam samozřejmě nemůžeme očekávat stejné hodnoty zrychlení, ale pro řidiče, kteří si chtějí i s nákladem užít jízdu, je to ideální volba.

Kromě sportovně laděných detailů v bodykitu upoutají pozornost kolemjdoucích i na stojícím autě devatenáctipalcová litá kola Xtreme, na nichž najdeme spolehlivé pneumatiky Dunlop Direzza Sport.

 Rozměry vozu Škoda Octavia RS 230 kombi a sedan

Jako první vůz značky má ŠKODA Octavia RS 230 již v sériové výbavě diferenciál s elektrohydraulicky řízenou svorností, a díky tomu si budou moci její řidiči užívat mimořádně dynamický průjezd zatáčkami.

Nový sportovně laděný model boduje u řidičů zejména svým atraktivním designem, sportovním interiérem, moderní technikou a působivým výkonem. První nadšení majitelé Škody Octavie RS 230 by si měli za volant svého nového vozu sednou v průběhu června 2015.

Zdroj: autoblog.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články