Vanquish Zagato jde do výroby!

0
24517

Jedinečný koncept se dočka sériové verze

Nedávno jsme vám přinesli informaci o jedinečném konceptu, jenž vznikl ve spolupráci britského Aston Martinu a slavné italské karosárny Zagato. Koncept postavený na základě sportovního „GéTéčka“ Vanqusih nese přirozeně název Aston Martin Vanqugish Zagato. Pod kapotou se ukrývá šestilitrový dvanáctiválec, který byl speciálně pro tento vůz naladěný na výkon 600 koňských sil, což je o 24 koní více než v případě běžného Vanquishe.

 

Design, který nelze nemilovat

Co je ale u konceptu, na němž se podílela slavná karosárna hlavní, je samozřejmě jeho design. Hodnocení vzhledu je sice značně subjektivní, ale v případě tohoto ztělesnění italské elegance a britského automobilismu snad nelze nemilovat.

 

 

Beznadějně vyprodáno

K radosti všem navíc Aston Martin oznámil, že tento jedinečný koncept se skutečně stane předobrazem sériového vozu. Ačkoli použití slova „sériový“ je poněkud nadnesený. Vyrobeno bude totiž jen 99 kusů. Pokud si na vůz děláte zálusk a již vytáčíte telefonní číslo do Gaydonské automobilky, zklameme vás. Aston Martin totiž společně v prohlášení o výrobě Vanqusihe Zagato potvrdil i vyprodání celé produkce, ještě před zahájením její výroby. Nám běžným smrtelníkům tak nezbývá nic jiného, než si toužebně prohlížet ladné křivky pouze na obrázcích.

 

Foto: Aston Martin

 
Sdílejte
Předchozí článekJaká to zběsilost se prohání po Ringu?
Další článekBestie ze zeleného pekla se představila v Goodwoodu
Ve vodách motoristické novinařiny se pohybuji již pátým rokem. Podílel jsem se na chodu mnoha webových projektů s motoristickou tématikou. Pravidelně navštěvuji tiskové konference, autosalony a další podobné akce, s cílem připravit pro své čtenáře co možná nejkvalitnější obsah.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here