Domů » Aktuality » Volvo zachránilo řidiče i čtyřletého syna při vážné nehodě

Volvo zachránilo řidiče i čtyřletého syna při vážné nehodě

0

Volva jsou známá svou bezpečností. Není to jen šuškání mezi lidmi, ale staví na tom i svůj marketing. Říká se, že vozy jsou tak bezpečné proto, že byly stavěny tak, aby vydržely srážku s losem. A to je velké zvíře. Volvo si ale dobré jméno dělá každý den na silnicích, kde zachraňuje životy. Své o tom ví i tento český řidič.

Volvo zachránilo řidiče i čtyřletého syna při vážné nehodě

Není to ojedinělý případ

Není to tak dávno, co jsme vám přinesli článek o nehodě, ve které právě řidič SUV Volva vyvázl v naprostém pořádku po srážce s kamionem. Jednalo se o Volvo XC70 a o ťuknutí se rozhodně nejednalo. Auto skončilo na odpis. Celý náraz pohltila přední část vozu a dokonale ochránila kabinu. Teď tady máme další případ.

Volvo znovu jako hrdina

Upozornil na něj autorizovaný prodejce, u kterého si řidič zakoupil svůj vůz. Jednalo se o nejnovější verzi auta typu SUV s názvem XC60. Uveřejnili fotky po tom, co tento vůz v rychlosti kolem 90 km/h narazil do stromu. To nic hezkého není. Jenomže. Konstrukce deformačních příček dokázala náraz kompletně odklonit a vůz zůstal od A sloupků naprosto nedotčen.

Auto zavolalo i pomoc

Podle výpovědi řidiče je příčinou nehody mikrospánek. Vozidlo se svezlo z cesty a jelo přímo na strom. Součástí posádky byl navíc i čtyřletý syn. Naštěstí se nikomu v autě nic vážného nestalo a všichni vyvázli pouze s lehkými šrámy. Auto se o posádku dokázalo postarat i po této vážné nehodě. Auto samo vytočilo operátora a zaslalo polohu a údaje o nehodě. Od letošního roku se jedná o povinnost v případě ecall systémů.

Co na to řidič

Přidáme si také vyjádření řidiče. Můžeme vám prozradit, že si jen několik dní po nehodě objednal dvě nová Volva.

Poslední týdny jsem měl hodně náročné pracovní období a nemohl jsem se dočkat dovolené, která mi začala tuto středu. Jenže odpočívat jsem začal bohužel předčasně…

Vzpomínám si, že jsem jel kus cesty za kamionem, když mě přepadl mikrospánek. V pravotočivé zatáčce jsem trefil strom. Pamatuji si jen ránu a pak ženský hlas, který mě probral z asistence Volvo On Call, který zjišťoval, co se stalo, jestli jsem já i posádka v pořádku. Uklidňoval mě a okamžitě mi vyslal pomoc.

Byl jsem ještě v šoku, když se můj čtyřletý syn, který spal vzadu v sedačce, najednou probudil a překvapeně se ptal, proč nejedeme…

O nárazu vůbec nevěděl. Vzali si mě do nemocnice na pozorování, ale už druhý den ráno mě pustili domů, že jsem naprosto v pořádku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články