Domů » Autosalony » Překvapení ze Ženevy – Nové Volvo XC60

Překvapení ze Ženevy – Nové Volvo XC60

0

Volvo XC60 patří mezi nejprodávanější modely severské automobilky. Na mezinárodním autosalonu v Ženevě debutovala druhá generace, která má navázat na svého úspěšného předchůdce.

Překvapení ze Ženevy – Nové Volvo XC60

 

Atraktivně vyhlížející crossover na měří 4688 mm na délku, 1902 na šířku a 1658 na výšku. Rozvor vozu činí 2865 mm. To znamená, že je švédská novinka o 60 mm delší, o 11 mm širší a o 57 mm širší a o 9 mm delší rozvor. Zavazadlový prostor se chlubí standardním objemem 505 litrů.

 

 

Motory od většího bratra

Pod kapotou nalezneme pouze čtyřválce. Jde o diesely o výkonu 190 a 235 koní a o zážehové motory s 254 a 320 koňmi. Samostatnou kapitolou je motorizace s označením T8, který spolupracuje s elektromotorem. Kombinovaný výkonem této plug-in hybridní soustavy činí 407 koňských sil.

 

Volvo je všeobecně známé pro bezpečnost svých vozů. V tomto směru se model XC60 rozhodně nemá za co stydět. Naopak. Ve své třídě naopak patří mezi její vrchol. K tomu mu dopomáhá celá armáda bezpečnostních asistentů. Mezi ně patří modernizovaný systém City Safety nebo Steer Assist.

 

Prémiová výbava

Volvo XC60 také boduje na poli úrovně výbavy interiéru. Zde standardně nalezneme novou grafickou technologii Volvo on Call a v příplatkové výbavě nalezneme mnoho luxusních prvků jako například prémiová čtyřzónová klimatizace.

 

Sériová výroba tohoto modelu se na plno rozjede v polovině letošního dubna ve švédském městě Torsland.

 

O větším bratru tohoto modelu, XC90 se dovíte zde.

 

Foto: Volvo

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články