Domů » Autonovinky » VW I.D. R – elektrické monstrum stvořené pro Pikes Peak

VW I.D. R – elektrické monstrum stvořené pro Pikes Peak

0

Není žádným tajemstvím, že elektrické vozy jsou jednou z nejvyšších priorit pro koncern Volkswagen. Vždyť na nás posílají jeden za druhým. Máme tady již celou flotilu I.D. a nyní se k nim přidá závodní superauto Volkswagen I.D. R Pikes Peak.

VW I.D. R – elektrické monstrum stvořené pro Pikes Peak

Proč se zrodilo?

Odhaleno bylo ve francouzském Alés. Proč právě tady? Narodil se zde Romain Dubas, který usedne za volant právě tohoto speciálu. Je to čistě elektrický závodní stroj sestrojený s jedním ambiciózním cílem. Pokořit dosavadní rekord na závodě do vrchu Pikes Peak. Legendárního závodu Pikes Peak International Hill se zúčastní 24. června. Aktuální rekord elektrického auta je 8:57,118 sekundy.

A jako toho dosáhnou?

Hodně nám napoví údaje. Dle nich se bude jednat o elektrické monstrum. Vážit bude pouhých 1 100 kilogramů a poháněn bude dvojicí elektromotorů s výkonem 500 kW (680 koní) a točivým momentem 650 N.m. Co to znamená v reálu? Z nuly na sto za pouhých 2,25 vteřin. To je rychlejší než Formule 1 i Formule E. Výkon navíc za baterií jen nevysává, ale také je zpět vrací. Během několika minut se vrátí až 20 procent energie do lithium-iontových baterií. Musíte uznat, že to jsou velice zajímavá čísla.

Dva motory nejsou jen tak

Ony dva motory mají hlubší význam. Ve spojení s Volkswagenem můžeme jejich použití označit za symbolické. Automobilka se závodu Pikes Peak zúčastnila v letech 1985, 1986 a 1987 se speciálně upraveným Golfem, který disponoval právě dvěma pohonnými jednotkami. V tomto případě ale poskytuje mnoho výhod. Z ostatních vozů známe dělení výkonu a točivého momentu pro co nejlepší využití nabízené energie.

Náhled do budoucnosti

K projektu I.D. Se vyjádřil i Dr. Frank Welsch. „Cílem rodiny I.D. Je dosáhnout vrcholu elektromobility. Zákazníci odjakživa těžili z poznatků z motorsportu. Proto očekáváme, že i poznatky z tohoto závodu využijeme jako cenný podnět pro budoucnost modelů I.D.“

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články