Domů » Autosalony » VW I.D. Vizzion už volant nepotřebuje

VW I.D. Vizzion už volant nepotřebuje

0

V dnešní době se každá automobilka chce stát průkopníkem elektromobilů. Jednou z nich je i Volkswagen. Aby tento cíl splnila, tak neustále rozšiřuje svou nabídku vozů poháněných elektřinou. Tuto skupinu nazývá I.D. Představeny byly již tři vozy z této kategorie. Ten nejnovější se jmenuje I.D. Vizzion.

VW I.D. Vizzion už volant nepotřebuje

Spíše elektrická limuzína než elektrické auto

Je označován za nástupce model Phaeton. Jeho výroba již skončila a automobilka se nechala slyšet, že jeho nástupce bude čistě elektrický. Bude také pořádně velký. Koncept má na délku 5,11 metru. Za pár let se již tak veliký zdát nebude. Podobnou platformu použijí u svých elektromobilů i automobilky Porsche, Audi a Bentley. Na takové silniční plachetnice si tak za nedlouho zvykneme.

Nabití ze zásuvky za 30 hodin

Už svými rozměry napovídá, že bude stvořen hlavně pro delší cesty. Žádné kormidlování v městských uličkách. Pohon budou obstarávat 2 elektromotory, které budou generovat 306 koní. Tyto motory budou napájeny masivními bateriemi s kapacitou 111 kWh. Díky objemu a chytrému systému rekuperace by měl být schopný urazit 665 kilometrů na jedno nabití. S tím souvisí nezbytnost použití rychlonabíječky. Ono totiž plné nabití ze zásuvky 230 V by trvalo až 30 hodin. A vydrželi byste tak dlouho čekat?

A řídit bude sám

Bude se jednat o zcela autonomní sedan. Nic jiného než samostatnost mu nezbývá, neboť nebude mít ani volant. Naprostá samostatnost je cílem tohoto modelu. Bude disponovat tou nejnovější možnou technologií, která bude sama vyhodnocovat dění na silnici a trasu jízdy.

Pár let to potrvá

Zase nečekejte, že ho na dálnici budete potkávat během několika následujících měsíců. Sériová výroba modelu I.D. Vizzion začne nejdříve roku 2020. Pak se již má jejich vývoj značně zrychlit. V roce 2025 by měla automobilka Volkswagen vyrábět minimálně 25 plně elektrických modelů. Tohle urychlení vývoje bude možné díky spolupráci s Audi a Porsche.

Foto: Volkswagen.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články