Domů » Aktuality » VW žádá své zákazníky, aby přistavili své vozy ke sešrotování

VW žádá své zákazníky, aby přistavili své vozy ke sešrotování

0

Volkswagen vydal nedávno velice zajímavou zprávu, ze které vyplývá, že někteří zákazníci by se měli se svým vozem dostavit k dealerovi. Vyšlo totiž najevo, že tyto vozy nikdy neměly být nikdy prodány. Šlo o před-produkční verze, které z nějakých důvodu Volkswagen prodával jako klasické produkční sériové vozy. Nyní prosí své zákazníky, aby své vozy přistavili ke sešrotování.

VW žádá své zákazníky, aby přistavili své vozy ke sešrotování
Volkswagen

Neustále se objevují nové problémy

Není tomu tak dávno, co proběhla nepěkná kauza Dieselgate. Věnovat se jí hluboce znovu nebudeme, jelikož si o Dieselgatu můžete přečíst v našem článku. Volkswagen tehdy dodával do svých vozů TDI motory, které na oko splňovaly všechny emisní testy, ale při běžných jízdních režimech emisní limity překračovaly. Aby toho nebylo málo, tak se ukázala další nepříjemná skutečnost. Automobilka vzala tisíce před-produkčních aut a pomocí několika úprav z nich vykouzlila produkční kousky. Tedy vlastně jen na oko. Velké množství těchto vozů bylo sešrotováno a už to vypadalo, že bude mít Volkswagen klid.

Jakých vozů se týká svolávací akce?

Opak je ale pravdou. Při dalším přezkoumání se zjistilo, že po silnicích i nadále jezdí další tyto „sériově vyrobené“ vozy. V aktuální době jejich majitelům přicházejí zprávy, které jim úsměv na tváři nevyčarují. Volkswagen totiž identifikoval 1 237 takových vozů, přičemž pouze 118 z nich je možné opravit. Ten zbytek má být přistaven a následně bude sešrotován. Majitelé tak přijdou o své auta a nabídnuta jim bude kompenzace.

Jedná se o vozy Volkswagen Amarok, Volkswagen Caddy, Volkswagen Caddy Maxi, Volkswagen Transporter T5 a Volkswagen Transporter T6. Dopis, který majitelé dostanou, obsahuje vysvětlení firmy, že vozy prodané v tomto časovém rozmezí jsou pouze vývojové a pouze chybou byly označeny za sériové.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články