Domů » Aktuality » Změny v povinné výbavě? Konec náhradních žárovek a zbytečností

Změny v povinné výbavě? Konec náhradních žárovek a zbytečností

0

Zprávy o změnách v povinné výbavě aut jsou často přijímány s odporem. Většinou se jedná o dokupování další a další výbavy nebo předčasné výměny lékárniček. Tentokrát je to ale něco úplně jiného. Ministerstvo dopravy připravilo návrh, díky němuž by se od 1. října výrazně zmenšila povinná výbava aut. Zmenšila by se výbava lékárniček a povinná už by nebyla ani rezerva.

Změny v povinné výbavě? Konec náhradních žárovek a zbytečností

Změny k lepšímu

Aktuálně můžete dostat pokutu i za chybějící žárovky nebo pojistky. A přitom kdo dnes v moderním autě dokáže vyměnit žárovku světlometu. Tato operace bývá někdy oříškem i pro zkušené mechaniky. A o pojistkách nemluvě. Tyto úkony nechá drtivá většina řidičů na servisech. Proto jsou pokuty za jejich absence naprosto zbytečné. Povinnost vozit náhradní žárovky v některých zemích nikdy zavedena nebyla a v řadě jiných se od ní již upustilo.

Lékárnička zhubne

Stejná je situace u autolékárniček. Někteří ji kvůli bohaté výbavě nazývají malou polní nemocnicí. Pokud změny projdou, tak by zmizela plastová rouška, trojcípý šátek nebo i náplast s polštářkem. Mělo by to usnadnit a urychlit jednání v případě dopravní nehody. Nemusela by se dokonce vyhazovat ani po uplynutí minimální trvanlivosti jednoho z obvazů.

Konec povinné rezervy. Nahradí ji hasící přístroj?

V povinné výbavě už by nebylo ani náhradní kolo, ruční zvedák ani klíč na matice kol. To by platilo pro auta, jež jsou osazena pneumatikami s možností nouzového dojetí. Nebo pokud budete vybaveni prostředkem pro opravu pneumatiky. Těmi jsou různé gely a spreje.

Vede se také debata ohledně zavedení hasícího přístroje do povinné výbavy. Také by se do ní mohl dostat speciální nástroj pro přeřezávání bezpečnostních pásů. Ten by nahradil poměrně zbytečné nůžky. Záchranáři by ve výbavě také rádi viděli nástroj na rozbití okna.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články