5 nejspolehlivějších aut. Tyhle byste asi nečekali.

0
5187
Mitsubishi Lancer

Zajímá vás při výběru vozu hlavně spolehlivost? Chcete se vyhnout nákladům spojeným s různými opravami? Aby vás vůz vozil po co nejdelší dobu? V tom případě vás určitě bude zajímat následný žebříček. Zaobírá se právě výběrem těch nejspolehlivějším aut.

Jednotlivé vozy byly porovnávány podle tzv. Indexu spolehlivosti. Sleduje co se na vozech kazí, a jak drahá je následná oprava. Zvládne tak jednoznačně říct, která část vozu je nejvíce náchylná k poruše. Souběžně s tím sleduje i kolik vás oprava bude stát. Je přece rozdíl mezi opravou za několik tisíc, a tou, během níž strávíte pár minut u mechanika dáte mu pár stovek. Do tohoto průzkumu se pustila britská pojišťovna Warranty Direct. Od každého modelu bylo pozorováno 50 kusů.

1. Mitsubishi Lancer

Nebavíme se tady o verzi EVO. Ale o menším rodinném voze, jež je předháněn pověstí o své vlastní spolehlivosti. Jakmile se objeví v bazaru, tak je ve chvilce pryč. Ještě častěji se prodává rovnou mezi známými. Koupit se dá ve variantě s benzínovým i naftovým motorem. Jeho hlavní přednosti jsou kvalitní brzdy, převodovka a řízení.

2. Toyota iQ

Z hodnocení indexem spolehlivosti těží tato Toyota. Průměrná cena opravy je vysoká, ale pokazí se jednou za uherský rok. Jinak je to malinké auto s výbornými bezpečnostními parametry. Navíc disponuje čtyřmi sedadly.

3. Honda Jazz

Honda Jazz je vlastně taková japonská Fabie. U nás se ale ani zdaleka tak dobře neprodává. Disponuje prostorným interiérem a velice nízkou spotřebou.

4. Honda Insight

Nejčastěji se setkáváme se starší hybridní variantou. To byla odpověď na Toyotu Prius. V dnešní době již máme třetí generaci tohoto vozu. V interiéru je místo pro 5 lidí a má karoserii kategorie sedan.

5. Nissan Almera Tino

Je to velice prostorné rodinné auto. Uvnitř je posádce k dispozici množství přihrádek a komfortu napomáhá kvalitní odpružení a výborné řízení.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno