Domů » Autosalony » Autosalon Chicago: Truck jako z Jurského parku

Autosalon Chicago: Truck jako z Jurského parku

0
Autosalon Chicago: Truck jako z Jurského parku

Kamion pro petrolheada? Mercedesu se to podařilo!

O kamionech a nákladních vozech se na našem webu mnohdy často nedočtete. To má jeden velký důvod. „Náklaďáky“ nám zkrátka vždy připadaly dost nudné. Jenže Mercedes-Benz nabídl na svém stánku na autosalonu v americkém Chicagu pohled na jedinečný stroj jedinečný stroj, který mě donutil změnit názor.

 

Tím je Mercedes-Benz Sprinter Extreme Concept. Při stavně tohoto jedinečného vozu přispěchali na pomoc inženýrům Mercedesu zaměstnanci společnosti, zabývající se úpravou automobilů, Renntech.

 

Dinosaurus na kolech

Tento nákladní automobil je vyveden ve velice zajímavém provedení, kombinující zelené, žluté i černé barevné odstíny, které evokují vzhled pravěkého ještěra. Doopravdy mám pocit, jako by vůz vyskočil přímo ze snímku Jurský park.

 

 

Nástroj pro dobroduhy?

Vůz je skutečně konstruován jako vybavení pro dobrodruhy na nebezpečné výpravy. O tom svědčí i přítomnost masivního střešního nosiče se světelnou rampou, nesoucí hned šest výkonných reflektorů. Nárazník je doplněn masivním ochranným rámem a pokud by vás v těžkém terénu zradil pohon 4×4, doslova vás vytáhne z kaše výkonný naviják, umístěný na zmíněném ochranném rámu.

 

O pohon vozu se stará přeplňovaný čtyřválcový diesel, který je spárován se sedmistupňovou automatickou převodovkou.

 

Foto: Car and Driver

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...