Domů » Autosalony » Autosalon Ženeva 2015 – Seat Leon ST Cupra

Autosalon Ženeva 2015 – Seat Leon ST Cupra

0
Autosalon Ženeva 2015 – Seat Leon ST Cupra

Poprvé naživo: Seat Leon ST Cupra

Na ženevském autosalonu jsme měli konečně šanci vidět na vlastní oči rychlý kombík ze Španělska, jehož představení nebylo až takovým překvapením – na začátku ledna totiž z továrny unikla informační brožura a tak se automobilka narychlo rozhodla oficiálně novinku představit již tehdy. 

Jedním z lákadel pro řidiče nového Seata je možnost vybrat si mezi šestistupňovou manuální převodovkou a pádly pod volantem ovládanou dvouspojkovou automatickou DSG, velký kufr o objemu 1470 l dostanou všichni bez rozdílu.

Cupra je na evropském trhu přímým konkurentem naší Octavie RS. Stejně jako ona má v oficiálním názvu počet koní – celým jménem je to Seat Leon ST Cupra 280, a stejně jako u oktávky si můžete vybrat ze dvou verzí motoru: slabší (sic!) dvěstěšedesátikoňový a silnější s dvěstěomdesátikoňovým stádem pod kapotou. Silnější verze zrychlí na stovku za šest sekund, takže pokud hledáte nadupaný kombík, tohohle Seata rozhodně zařaďte do svého seznamu adeptů.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nehoda v zahraničí

Havárie v zahraničí? Na co byste se měli připravit?

0
Léto je sice za námi, to ale neznamená, že spolu s ním skončily naše výpravy do zahraničí. Tam se můžeme vydat kdykoli během roku, teď...