Domů » Autosalony » Bestie ze zeleného pekla se představila v Goodwoodu

Bestie ze zeleného pekla se představila v Goodwoodu

0

Současné dny se ve Velké Británii nesou především v duchu velkých dohadů ohledně výsledku referenda o výstupu Spojeného království z osmadvacítky členských zemí Evropské Unie. Pro pravověrné automobilové nadšence, je ale nyní mnohem důležitější událost v Goodwoodu. V tomto malém britském městečku probíhá, stejně jako každý rok, slavný Festival of Speed, neboli Festival Rychlosti.

Bestie ze zeleného pekla se představila v Goodwoodu

 

Mercedes hvězdou festivalu

V počátcích této akce šlo pouze o sraz milovníků rychlých strojů. Dnes jde spíše o velkolepý autosalon s doprovodnou show. Zde se také každá automobilka snaží co nejvíce zaujmout a při příležitosti Festivalu rychlosti, odhaluje ty nejšílenější stroje ze svého repertoáru. To platí i o německém Mercedesu, který se rozhodl v Goodwoodu představit dosud nejbrutálnější verzi své vlajkové lodě GT.

 

Obluda ze zeleného pekla

 

 

Tato zelená „obluda“ ze Stuttgartu nese označení GT R. Chlubí se agresivním bodykitem, včetně masivního zadního spoileru, zvyšující přítlak vozu. Nové blatníky a maska chladiče navíc přímo odkazují na historický model 300 SL Gullwing. GT R disponuje rovněž i speciálními litými koly z lehkých slitin, nového výfukového systému a masivním difuzorem. Interiér nebyl upraven a jedinou odlišností od běžného GT, jsou nová sportovnější skořepinová sedadla a výrazné žlutě zbarvené doplňky.

 

Výkon, který zaujme

Pod kapotou vozu pracuje i nadále vidlicový osmiválec o objemu čtyř litrů. Dočkal se ovšem softwarových úprav, po kterých jeho výkon narostl na 585 koňských sil a točivý moment se ustálil na hodnotě 700 Nm. Díky tomuto nárůstu síly, dokáže GT R zrychlovat z 0 na 100 km/h za 3,6 sekundy, k čemuž také přispívá upravená sedmistupňová automatická, dvouspojková převodovka. Mercedes prozatím nevydal oficiální prohlášení o ceně vozu, ovšem odhaduje se, že za bestii ze zeleného pekla, jak je vozu přezdíváno, zákazníci zaplatí v přepočtu mezi 4,5 a 5 miliony korun.

 

Foto: Mercedes

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články