Domů » Autosalony » BMW oslnilo na Concorso d’Eleganza Villa d’Este

BMW oslnilo na Concorso d’Eleganza Villa d’Este

0

Tradiční italská výstava automobilové elegance u jezera Como s názvem Concorso d'Eleganza Villa d'Este je tradičně místem, kde se automobilky chlubí svými dokonale vystylizovanými koncepty a limitovanými edicemi superdrahých vozů. S naprosto úchvatným konceptem se letos u jezera Como blýsklo bavorské BMW.

BMW oslnilo na Concorso d’Eleganza Villa d’Este

 

Oslava padesátého výročí

Je tomu již padesát let, kdy se svět dočkal prvního přeplňovaného vozu BMW. Jednalo se o model 2002 turbo, který se stal zakladatelem trojkové řady – nejúspěšnější řady v historii BMW. Takové výročí je třeba řádně oslavit a jak lépe oslavit skvělý vůz než výrobou ještě lepšího konceptu.

 

 

Ostře tvarovaný koncept s názvem BMW 2002 Hommage vzdává hold ( francouzsky hommage) více než svědomitě. V podstatě se jedná o BMW M2 s upravenou karosérií a sníženým podvozkem. To ovšem na kráse konceptu nic neubírá.

 

 

Na model 2002 novinka odkazuje především tvarem své karoserie, oddělenými blinkry, posazenými nad hlavní světlomety nebo karbonovou linkou podél boků vozu, jenž evokuje chromový proužek na původním modelu.

 

Jak zde již zaznělo, je koncept postaven na základech BMW M2. Pod kapotou tak nalezneme zážehový řadový šestiválec o objemu 3 litry, který na zadní kola posílá výkon 370 koňských sil.

 

 

Žádná prázdná slupka

To, že se jedná o plnohodnotný vůz, a ne jen o prázdnou skořápku určenou k obdivování na výstavách nám dává svědectví i přiložené video, kde se koncept BMW 2002 Hommage pohybuje po vlastní ose s lahodným zvukovým doprovodem, jenž produkují sportovní koncovky výfukové soustavy, která byla za účelem zvýšení hlasitosti a vyladění zvuku kompletně přepracována.

 

Foto: BMW

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články