Domů » Videa » Jak se zrodila legenda – BMW E30 M3

Jak se zrodila legenda – BMW E30 M3

0

Bavorská automobilka BMW za svou mnohaletou historii postavila nespočet slavných a legendárních vozů. Jeden z nich ale dokáže všechny ostatní zcela zastínit. A právě ten se stává hlavním hrdinou následujícího videa.

Jak se zrodila legenda – BMW E30 M3

Zmíněným vozem není samozřejmě žádný jiný než legendární BMW E30 M3. Jedná se o vůz vyráběný v letech 19871991 a jde o zcela první automobil, který se chlubil přídomkem M3.

Přiškrcený závoďák

Vůz vznikl jako homologační série pro nový závodní speciál kategorie cestovních vozů. Bavorští inženýři tak stáli před složitým úkolem. Vytvořit kompromis mezi závodním speciálem a civilním sedanem. Právě to je největší rozdíl mezi všemi ostatními BMW M3 a E30 M3. Všechni jeho nástupci byli a jsou pouze přiostřenou verzí běžného BMW řady 3, zatímco E30 M3 byl naopak „přiškrceným závoďákem„.

Toto je ovšem jen velmi krátký pohled do historie tohoto jedinečného vozu, na jehož vývoji se podílel velký počet slavných konstruktérů. Pokud vás zajímá podrobná historie této legendy, neváhejte a zhlédněte přiložené video nebo navštivte náš podrobný článek o BMW E30 M3.

Foto zdroj: wikipedia.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články