Domů » Autosalony » Čekání je u konce! Levorg STI dorazil na Tokijský autosalon!

Čekání je u konce! Levorg STI dorazil na Tokijský autosalon!

0

Tokijský autosalon bývá rok co rok obrovskou přehlídkou těch nejšílenějších tuningů, titěrných kei cars a spousty dalších automobilových lahůdek, které jsou tolik typické pro Zemi vycházejícího slunce. Tyto stroje jsou jistě zajímavé, ale z pohledu středoevropana naprosto zbytečné.

Čekání je u konce! Levorg STI dorazil na Tokijský autosalon!

Co ale nebude žádný petrolhead na světě považovat za zbytečné, jsou vozy, které se představily na stánku japonské automobilky se souhvězdím plejád ve znaku. Subaru, potažmo jeho proslavené sportovní oddělení Subaru Tecnica International (STI) si pro svůj domácí autosalon připravilo hned trojici jedinečných konceptů.

Ostrý Levorg konečně dorazil!

Při pohledu na první z nich zaplesá srdce každého pravověrného fandy Subaru. Levorg v loňském roce ohromil doslova každého novináře pro svou praktičnost a pohodlí. Jeho největším tahákem je bezchybným podvozek, který v sobě skrývá jak jistotu, tak hravost a zábavnost. Proto se ihned po jeho vydání začaly objevovat hlasy, že takový vůz by si zasloužil svou ostrou verzi.

Netrvalo dlouho a Levorg STI je na světě. Bohužel se prozatím jedná o pouhý koncept. Pod kapotou vozu „bije čtyřválcové srdce Boxer“ s objemem 2,5 litru a výkonem 300 koňských sil.

Exteriér vozu se nese přesně ve stylu vozů s odznáčkem STI. Zaujme nás modrý lak karoserie, který je typický pro ostrá Subaru. Osmnáctipalcová hliníková kola a přiostřené nárazníky jak vpředu, tak vzadu. Prozatím není jisté, dočkáme-li se Levorgu STI i v sériové verzi, ale srdce každého automobilového fandy v to jisto jistě doufá.

Nabroušené BRZ

Levorg STI ale není jediné překvapení, které si Subaru připravilo. Návštěvníky autosalonu oslovil sportovní koncept s názvem STI Performance Concept. Což ve své podstatě není nic jiného, než brutální verze BRZ, která na běžné silnice přenáší technologii závodních vozů kategorie Super GT, která se v Japonsku těší nebývalé oblibě.

Foto: Subaru

Previous article Dočkáme se konečně silného McLarenu?
Next article Jak jednat s Policií?
Ve vodách motoristické novinařiny se pohybuji již pátým rokem. Podílel jsem se na chodu mnoha webových projektů s motoristickou tématikou. Pravidelně navštěvuji tiskové konference, autosalony a další podobné akce, s cílem připravit pro své čtenáře co možná nejkvalitnější obsah.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články