Cupra Leon jako hatchback s výkonem 245 koní

0
2375

Že vám značka automobilů Cupra nic neříká? Je to taková ostřejší odnož automobilky Seat a musíme uznat, že vyrábí vskutku zajímavé vozy. Teď tady máme připravovanou Cupru Leon, jež bude disponovat výkonem 245 koní. K takovému číslu jí napomůže hybridní ústrojí.

Seat jde s dobou

Jedná se o plošné zmodernizování nabídky Seat. A samozřejmě bude ve formě elektrifikace. Už nám to ani nemůže vadit, protože jsme si hybridy zvykli a navíc i jindy nezajímavým vozům propůjčují pěkný výkon. Hybridní Leon by se měl na trh dostat už příští rok. Tento plug-in hatchback by v případě Cupra Leon tedy disponoval výkonem 180 kW, což je 245 koní. Zajímavá zaručeně bude i verze combi.

Identické pohonné ústrojí s SUV?

Je to možné překvapivé, ale stejné pohonné ústrojí se bude nacházet i ve voze kategorie SUV s názvem Cupra Formentor. Název má jako z filmu Transformers a techniku by údajně mohl sdílet s nedávnou ukázaným autem Škoda Vision RS. V tom případě šlo o benzínový motor se čtyřmi válci doplněný o elektromotor.

Může být i lépe

Do zmíněného SUV Formentor by se velice brzy měl dostat i dvoulitrový motor TSI o výkonu 300 koní a nebo také zážehový pětiválec o objemu 2,5 litru s přeplňováním. Ten se vám možní vybaví při zmínce o Audi RS3 Sportback. Můžeme se tedy jen dohadovat, jestli Cupra takový motor umístí pod kapotu Leonu. Dostat 300 koní v takovém obratném moderním hatcbacku s hybridní jednotkou je totiž sen mnohých.

Řeč se dokonce dostala i na čistě elektrický model. Jak už bývá zvykem, tak by byla využita Volkswagen platforma s označením MEB. Vedení Cupry to ale tak snadno nevidí. Podle nich by musel elektrický vůz splňovat sportovní požadavky značky.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno