Domů » Autonovinky » Cupra Leon jako hatchback s výkonem 245 koní

Cupra Leon jako hatchback s výkonem 245 koní

0

Že vám značka automobilů Cupra nic neříká? Je to taková ostřejší odnož automobilky Seat a musíme uznat, že vyrábí vskutku zajímavé vozy. Teď tady máme připravovanou Cupru Leon, jež bude disponovat výkonem 245 koní. K takovému číslu jí napomůže hybridní ústrojí.

Cupra Leon jako hatchback s výkonem 245 koní

Seat jde s dobou

Jedná se o plošné zmodernizování nabídky Seat. A samozřejmě bude ve formě elektrifikace. Už nám to ani nemůže vadit, protože jsme si hybridy zvykli a navíc i jindy nezajímavým vozům propůjčují pěkný výkon. Hybridní Leon by se měl na trh dostat už příští rok. Tento plug-in hatchback by v případě Cupra Leon tedy disponoval výkonem 180 kW, což je 245 koní. Zajímavá zaručeně bude i verze combi.

Identické pohonné ústrojí s SUV?

Je to možné překvapivé, ale stejné pohonné ústrojí se bude nacházet i ve voze kategorie SUV s názvem Cupra Formentor. Název má jako z filmu Transformers a techniku by údajně mohl sdílet s nedávnou ukázaným autem Škoda Vision RS. V tom případě šlo o benzínový motor se čtyřmi válci doplněný o elektromotor.

Může být i lépe

Do zmíněného SUV Formentor by se velice brzy měl dostat i dvoulitrový motor TSI o výkonu 300 koní a nebo také zážehový pětiválec o objemu 2,5 litru s přeplňováním. Ten se vám možní vybaví při zmínce o Audi RS3 Sportback. Můžeme se tedy jen dohadovat, jestli Cupra takový motor umístí pod kapotu Leonu. Dostat 300 koní v takovém obratném moderním hatcbacku s hybridní jednotkou je totiž sen mnohých.

Řeč se dokonce dostala i na čistě elektrický model. Jak už bývá zvykem, tak by byla využita Volkswagen platforma s označením MEB. Vedení Cupry to ale tak snadno nevidí. Podle nich by musel elektrický vůz splňovat sportovní požadavky značky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články