Domů » Autonovinky » Dostane Škoda Octavia 2019 čistě elektrický pohon?

Dostane Škoda Octavia 2019 čistě elektrický pohon?

0

Škoda Octavia je u nás dobře známé auto. Není proto divu, že se ohledně nových generací vždy rozohní diskuze. Škodovka postupně připravuje novou verzi Octavie, jež už je ve verzi prototypu, ale na oficiální představení si ještě musíme počkat. Dokonce prosákly kusé informace o technice. Vypadá to tedy, že nová Octavia bude mít mild-hybridní pohon.

Dostane Škoda Octavia 2019 čistě elektrický pohon?

Vyspělá technologie Volkswagenu

Tyto informace o nadcházející čtvrté generaci přinesl britský magazín Auto Express. Česká automobilka patřící do koncernu Volkswagen má jako prioritu nastavené vozy typu SUV. To ale neznamená, že by zapomněla na klasiku jakou je Octavia. Ta má v nabídce své pevné místo a v budoucnosti můžeme očekávat další generace a face-lifty.

Škoda Octavia s elektrickým pohonem? Minimálně hybrid

Máme tady onu možnost mild-hybridního a plug-in hybridního pohonu. V případě mild-hybridu by klasické spalovací jednotce napomáhal elektromotor se 48V sítí. Snížil by tak tvorbu emisí a spotřebu. Plug-in hybridní variantu známe třeba u nového Golfu. Nabíjení ze zásuvky a jízda čistě na elektřinu. Jako pohonná jednotka bude použit čtyřválec 1.5 litru TSI. V budoucnosti možná přijde i naftová verze.

Exteriér je zastřen maskováním

Co se týká vzhledu, tak toho zatím moc nevíme. Podle francouzského zdroje přijde nová Octavia o čtyři oči. Ty přibyly po minulém face-liftu a nahradí je klasické světlomety. Dle rozšířeného trendu nám rozhodně trošku povyroste. Díky tomu budou mít cestující uvnitř více místa a zvětšit by se měl i zavazadlový prostor.

První hybrid Škoda to nebude

Škoda už má v plánu použít hybridní pohon dříve u jiných modelů. Již v minulosti mladoboleslavská automobilka oznámila příchod plug-in hybridního Superbu. Ten se začne vyrábět už příští rok. V podobném rozmezí přijde i plně elektrické Citigo s důkladným elektrickým názvem Škoda eCitigo. Nová Škoda Octavia by se měla oficiálně představit během druhé poloviny roku 2019.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články