Domů » Autosalony » Velký krok pro Škodu bude malé elektrické Citigo

Velký krok pro Škodu bude malé elektrické Citigo

0

Trendu elektromobilů se chytila již i Škoda. Ono jí nic moc jiného nezbývá, protože v koncernu VW jsou dnes elektromobily hlavním středem zájmu. Jen Volkswagen na to má vyčleněnou celou řadu I.D., která má přebrat vládu v roce 2020. U Škody padla karta na malinké Citigo. Je to poměrně zajímavá volba, když vezmeme v potaz, že je to jeden z méně prodávaných modelů.

Velký krok pro Škodu bude malé elektrické Citigo

Další z elektrických mini aut

O jeho uvedení se mluvilo samozřejmě na autosalonu v Ženevě. Již se tak ví, že Citigo nezůstane samo. Během příštího roku by měl dorazit i elektrický Superb. U Citigo se nejedná o žádnou výjimku, neboť elektrikou jsou poháněny i Volkswageny Up a Seaty Mii. A to jsou téměř identická auta.

Jak dlouho se bude vyrábět?

Citigo rozhodně není pilotním modelem automobilky, tudíž je volba překvapivá. Dokonce se ani neví, jak dlouho v nabídce zůstane. Minulý rok se mu dostalo moderního face-liftu. Koncern VW udává, že tyto malinké modely jsou velice drahé na výrobu. Je to způsobeno nedostatečným vývinem. Nezbývá tedy, než se jejich výroby držet dlouho, aby na sebe postupně zaplatily.

Konec potíží s emisemi

Malinká městská škodovka by měla disponovat dojezdem až 300 kilometrů. Jeho náhlé uvedení může mít něco společného s emisemi. Flotila Škody začne pomalu snižovat emise na na nulu a všichni budou šťastní.

Bude jich více

V roce 2020 doplní škodováckou elektrickou rodinu model Strube. Ten bude hrát roli vlajkové lodi automobilky na poli elektromobilů. Bude postaven na identické platformě, jakou vyvinul VW pro svá auta na nabíjení. Označena je MEB.

V následujících pěti letech je plánováno navýšit elektrické modely na 10. Z toho bude 6 plně elektrických a 4 hybridy. Některé dokonce budou vybaveny systémem, kde přední kola pohání spalovací motor na CNG a zadní pohání elektromotor.

Foto: AutoCar.co.uk

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články