Domů » Autosalony » Velký krok pro Škodu bude malé elektrické Citigo

Velký krok pro Škodu bude malé elektrické Citigo

0
Velký krok pro Škodu bude malé elektrické Citigo

Trendu elektromobilů se chytila již i Škoda. Ono jí nic moc jiného nezbývá, protože v koncernu VW jsou dnes elektromobily hlavním středem zájmu. Jen Volkswagen na to má vyčleněnou celou řadu I.D., která má přebrat vládu v roce 2020. U Škody padla karta na malinké Citigo. Je to poměrně zajímavá volba, když vezmeme v potaz, že je to jeden z méně prodávaných modelů.

Další z elektrických mini aut

O jeho uvedení se mluvilo samozřejmě na autosalonu v Ženevě. Již se tak ví, že Citigo nezůstane samo. Během příštího roku by měl dorazit i elektrický Superb. U Citigo se nejedná o žádnou výjimku, neboť elektrikou jsou poháněny i Volkswageny Up a Seaty Mii. A to jsou téměř identická auta.

Jak dlouho se bude vyrábět?

Citigo rozhodně není pilotním modelem automobilky, tudíž je volba překvapivá. Dokonce se ani neví, jak dlouho v nabídce zůstane. Minulý rok se mu dostalo moderního face-liftu. Koncern VW udává, že tyto malinké modely jsou velice drahé na výrobu. Je to způsobeno nedostatečným vývinem. Nezbývá tedy, než se jejich výroby držet dlouho, aby na sebe postupně zaplatily.

Konec potíží s emisemi

Malinká městská škodovka by měla disponovat dojezdem až 300 kilometrů. Jeho náhlé uvedení může mít něco společného s emisemi. Flotila Škody začne pomalu snižovat emise na na nulu a všichni budou šťastní.

Bude jich více

V roce 2020 doplní škodováckou elektrickou rodinu model Strube. Ten bude hrát roli vlajkové lodi automobilky na poli elektromobilů. Bude postaven na identické platformě, jakou vyvinul VW pro svá auta na nabíjení. Označena je MEB.

V následujících pěti letech je plánováno navýšit elektrické modely na 10. Z toho bude 6 plně elektrických a 4 hybridy. Některé dokonce budou vybaveny systémem, kde přední kola pohání spalovací motor na CNG a zadní pohání elektromotor.

Foto: AutoCar.co.uk

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...