Domů » Autosalony » Evropská premiéra Nissanu GT-R 2017

Evropská premiéra Nissanu GT-R 2017

0
Evropská premiéra Nissanu GT-R 2017

V Bratislavě byl představen nový Nissan GT-R

Letošní ročník bratislavského autosalonu byl rozsahem největší výstavou svého druhu v Bratislavě za poslední roky – přilákal více jak 40 značek automobilů, které na ploše 40 000 metrů čtverečních vystavily 71 vozů.

 

Na autosalonu také proběhla evropská premiéra Nissanu GT-R 2017. Sporťák japonské automobilky je tady s námi v poslední generaci R35 již od roku 2007, Od té doby prošel už slušný kus času, a tak přišel ten správný čas na opětovný facelift, který se postará o prodloužení životnosti. Cílem designérů bylo snížení aerodynamického odporu při zachování stejného přítlaku díky čemuž má být zajištěna stabilita i ve vysokých rychlostech. Auto má zcela nový přední nárazník včetně změněné masky s větším otvorem pro chlazení motoru. Nové jsou také boční prahy, no a v neposlední řadě i zadní nárazník s upravenými, titanovými koncovkami výfuků.

 

GT-R se dočkal silnějšího motoru

Úpravy se dočkal i interiér, výsledkem je zejména zcela nová, ale především podstatně hodnotněji vypadající přístrojová deska a na ni navazující středový tunel. Většinový podíl úprav v případě vyhotovení modelového roku 2017 se tak dotkl vnitřku, protože právě ten byl nejednou skrz svůj méně hodnotný dojem kritizován. GT-R však není o luxusu či komfortu, ale o nekompromisních jízdních vlastnostech, za nimiž stojí přeplňovaný vidlicový šestiválec o objemu 3,8 litru se dvěma turby. Ten tentokrát posílil na 419 kW (570 koní) a 632 N.m, o přenos síly na všechny čtyři kola se stará šestistupňová dvojspojková převodovka, ta byla vyladěna tak, aby řadila plynuleji a tišeji.

 

Foto: youtube.com

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nehoda v zahraničí

Havárie v zahraničí? Na co byste se měli připravit?

0
Léto je sice za námi, to ale neznamená, že spolu s ním skončily naše výpravy do zahraničí. Tam se můžeme vydat kdykoli během roku, teď...