Domů » Videa » Hrál si na Kena Blocka, nyní jej stíhá policie

Hrál si na Kena Blocka, nyní jej stíhá policie

0
Hrál si na Kena Blocka, nyní jej stíhá policie

Ken Block – průměrný závodník, ikona internetu

Ken Block kdysi býval obyčejným závodníkem rally, jedním ze zakladatelů společnosti DC Shoes a v našich končinách jeho jméno prakticky nikdo neznal. Pak ale přišel rok 2008, kdy Ken Block natočil první díl série Gymkhana. V něm předváděl dosud nevídané kousky se svým závodním Subaru Impreza WRX STI. Video se dočkalo opravdu nečekaného úspěchu. Jeho sledováním se bavily desítky milionů diváků. Block tak v natáčení videí pokračoval. Dnes již tato série čítá na sedm dílů.

 

Nebezpečné kopírování

Jak je známo, pokud má něco opravdový úspěch, jistě se brzy najde někdo, kdo toto počínání začne kopírovat. To je i příběh Američana jménem Blake Wilkey. Ten se chtěl Blockovi mermomocí vyrovnat. Natočil proto strhující video s názvem Urban Assault: San Diego Shark Attack. Hlavním hrdinou tohoto snímku je vedle zmíněného řidiče brutální bugina, postavena z Volkswagenu Brouk. Pod jeho kapotou tepe srdce od GM s masivním výkonem 800 koní, který je přenášen na zadní kola, obutá do širokých offroadových pneumatik. Wilkey ovšem zapomněl při tvorbě videa je jeden podstatný detail. Ken Block předvádí své divoké kousky vždy na uzavřených silničních úsecích.Blake Wilkey se s touto částí přípravy videa ale vůbec neobtěžoval a své řádění předváděl během normálního provozu v ulicích amerického San Diega.

 

Nelegální řádění či marketingový tah?

Není proto divu, že se o jeho počínání začala zajímat i policie. Wilkeymu, který se pravidelně účastní závodů offroadů tak nyní hrozí zákaz řízení a tučná finanční pokuta. Samotný tvůrce videa ale odmítl k věci podat oficiální prohlášení. Je tak dost dobře možné, že video vůbec nelegální není, ale jedná se jen o dobře promyšlenou marketingovou strategii. Každopádně tato aféra, ať už pravdivá je či není nic nemění na tom, že video rozhodně stojí za zhlédnutí a Wilkeymu, jako řidiči, patří náš hluboký respekt.

 

 

Foto: Youtube.com

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nehoda v zahraničí

Havárie v zahraničí? Na co byste se měli připravit?

0
Léto je sice za námi, to ale neznamená, že spolu s ním skončily naše výpravy do zahraničí. Tam se můžeme vydat kdykoli během roku, teď...