Domů » Autosalony » Hyundai i30 kombi 2017 – Postrach Octavie

Hyundai i30 kombi 2017 – Postrach Octavie

0

Jihokorejská automobilky Hyundai nedávno odhalila novou generaci svého bestselleru i30, který již několik let v Evropě zatápí stálicím typu Golf a Octavia. Pro evropský a zejména český trh je pro úspěch důležitá karosářská verze „kombi“. A právě tu Korejci odhalili na ženevském autosalonu.

Hyundai i30 kombi 2017 – Postrach Octavie

 

Octavia dostala na frak

Nová generace Hyundai i30 Kombi měří na délku 4585 mm. Rozvor náprav o délce 2650 mm je ovšem naprosto shodný s verzí hatchback. Znamená to tedy, že veškerý nárůst délky vozu se udál za zadní nápravou. Po této karosářské úpravě narostl objem zavazadlového prostoru na 602 litrů. Po složení zadních sedadel se tento prostor ještě zvětší na celých 1650 litrů. Obě tyto hodnoty převyšují data, kterými se chlubí současná generace Škody Octavie Combi. Bod pro Korejce.

 

 

Jen tři motory na výběr

Pod kapotou zůstává vše, jako je tomu u verze hatchback. Zákazníci mají na výběr dvojici benzínových motorů – tříválec 1.0 T-GDI s výkonem 120 koní a čtyřválec 1,4 T-GDI o výkonu 140 koní. Pro milovníky naftových agregátů je připravený čtyřválec 1,6 litru se 110 koňmi.

 

Verzemi hatchback a kombi ale ofenziva modelu i30 ani zdaleka nekončí. Co nevidět představí Hyundai i karosářskou verzi liftback, která se postaví přímo proti liftbackové Octavii. Dále dorazí ostrá verze i30N, kterou má na starosti sportovní divizi Hyundai.

 

Foto: Hyundai

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články