Domů » Pro řidiče » Jak funguje bezkontaktní myčka a co se na ní nesmí?

Jak funguje bezkontaktní myčka a co se na ní nesmí?

0

Bezkontaktní myčka šetří čas a dovolí vám, abyste si svůj vůz umyli přesně podle svých představ. Navíc je šetrná k laku. V článku se podíváme na to, jak fungují, kolik stojí a co se na nich nesmí/nedoporučuje.

Jak funguje bezkontaktní myčka a co se na ní nesmí?

Potřebujete umýt auto způsobem, který ochrání lak a zároveň zajistí, že se bude perfektně blýskat a váš vůz prokoukne? Mytí auta není jen tak. Ať už ho provádíme u benzínové pumpy nebo doma na zahradě, je potřeba postupovat systematicky a za pomocí vhodných pomůcek a přípravků. Jinak to odnese již zmiňovaný lak. Bezkontaktní myčka je v tomhle případě ideální. Je šetrná a důkladná.

Jak funguje bezkontaktní myčka

Na bezkontaktní myčce se myje za pomocí pistole s tlakovou tryskou. Žádné kartáče, ani jakékoliv jiné předměty se povrchu auta nedotýkají. Odsud pojmenování bezkontaktní. My bychom dodali ještě slůvko samoobslužná. Auto si myjete vy sami.

Mytí probíhá tak, že navolíte program a potom z pistole vypouštíte vodu, buď čistou nebo s příměsí prostředku, a to pod velkým tlakem. Silný proud vody auto opláchne, namydlí, znovu opláchne, navoskuje a ošetří.

Celé mytí si režírujete sami. V rukách držíte trysku a myjete. Můžete se při mytí lépe zaměřit na oblasti, které to potřebují. Však víte, jak jsou portálové myčky v tomhle ohledu nespolehlivé. Na bezkontaktní automyčce si v klidu umyjete i zrcátka a kliky.

A hlavně – nic drsného nepřichází do styku s lakem. Takže nehrozí jeho poškrábání. Ani nakonec se auto ničím neutírá, uschne buď vlivem počasí nebo samotnou jízdou. Bezkontaktní myčky většinou nabízí okolo 5 programů mytí. To je takový základ. Které to jsou?

  1. program (někdy se označuje nulou) = předmytí šamponem. Auto omyjete od hrubých nečistot. V létě je to hlavně hmyz, jindy třeba listí a další poletující neplechy. Když jsou nečistoty na vašem voze už nějaký ten pátek, nechte čistič chvíli působit.
  2. program = bezdotykové mytí. Z pistole stříká teplá voda smíchaná s čistícím přípravkem. Proud by měl stříkat ze vzdálenosti 10 cm. Odolné nečistoty, kterým se nechce dolů, odstraníte pistolí z ostřejšího úhlu. Vyzkoušejte si sami, co vám nejlépe funguje.
  3. program = opláchnutí vodou. Čistou vodou omyjete vůz od čistících prostředků.
  4. program = voskování. Nanášejte ze vzdálenosti 40 cm.
  5. program = opláchnutí demineralizovanou vodou. Závěrečný oplach.

Jak poznat bezkontaktní automyčku

Bezkontaktní myčka nikde nemá žádné kartáče. Na bezkontaktních myčkách je běžné, že můžete vyčistit i vnitřek. Najdete u nich vysavače nebo tepovače koberců. Vlastně skoro všechno, co potřebujete ke kompletní údržbě vozidla. Narazíte na ně nejčastěji v blízkostí čerpacích stanic nebo obchodních domů.

bezkontaktní myčka

Kolik stojí bezkontaktní myčka

Cena se odvíjí od toho, jak dlouho na bezkontaktní myčce strávíte. Nesnažte se ušetřit tím, že některé kroky ošidíte, pokud vám jde o hloubkové a perfektní čištění a vosk. Rozhodně nedoporučujeme přeskočit poslední program, kdy se vůz oplachuje demineralizovanou vodou. Na laku by totiž zůstaly bílé fleky. Buďte důkladní, jinak nebude výsledek stát za nic. Voskování ale samozřejmě dělat nemusíte.

Cena mytí na bezkontaktní myčce se pohybuje okolo 10 kč za 50 sekund mycího času. Většinou je jedno, s jakým programem jste strávili kolik minut, vše se počítá jako jeden balíček za stejnou taxu. Někdy narazíte i na slevy, třeba v noci bývá mytí levnější.

Počítejte s tím, že první návštěvy budou dražší. Než přijdete na to, co a jak. S praxí se zlepšíte a půjde vám to lépe od ruky, vejdete se do 10 minut. Bezkontaktní myčky spousta řidičů využívá hlavně k průběžnému mytí, a to je hodně rychlé. Vždy tedy není potřeba projít všechny programy krok za krokem. A výsledek? Jako ze žurnálu, ať už v něm budete jezdit sami, nebo chcete připravit auto na prodej.

Co se nesmí a nedoporučuje v bezkontaktních myčkách

  • Nedoporučuje se do nich jezdit s offroadovými a hodně špinavými auty
  • Nesmíte si zde mýt motor
  • Nesmíte používat vlastní čistící prostředky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články