Domů » Nákup a prodej ojetého vozu » Základní údržba vozidla, která prodlouží jeho životnost

Základní údržba vozidla, která prodlouží jeho životnost

0

Každé vozidlo potřebuje základní údržbu, aby spolehlivě fungovalo a dělalo vám úsměv na tvář. A tato údržba neznamená jen vůz umýt nebo vyčistit sedačky. Automobily jsou velice složité mechanismy a v pravidelných intervalech vyžadují výměny filtrů a kapalin. I přes svou složitost dokážou spolehlivě sloužit dlouhou dobu, ale to jen za předpokladu, že ony servisní intervaly nebudete přejíždet a automobil vždy dostane to, co si zaslouží a řekne.

Základní údržba vozidla, která prodlouží jeho životnost

Kdy vyměnit filtry?

Stav filtrů vozidla nemá vliv jen na zdraví auta samotného, ale i na to vaše. Proto je důležité vyměnit filtry v autě dostatečně brzo. V autě se nachází několik druhů filtrů, které vždy brání nečistotám v postupu vpřed, čímž udržují motorový prostor v čistotě. Opomenout nesmíme ani kabinový filtr, přes který jde do auta vzduch, který při jízdě dýcháte. Filtry ve většině případů stojí maximálně několik stovek korun a dokážou udělat velký rozdíl.

Jak vyměnit olej v motoru?

Motorový olej udržuje motor v chodu díky tomu, že snižuje tření a motor také chladí. Bez něj se za krátkou chvíli motor zadře a je po srandě. Jenže nebezpečný není pouze nedostatek olej, ale také jeho stav. Abyste udrželi motor v co nejlepším stavu, tak nesmíte podceňovat pravidelné výměny motorového oleje, které někteří motoristi často rádi oddalují. I při normálním používání olej postupně řídne a ztrácí své mazací schopnosti. A přece kvůli poměrně levné proceduře nebudete riskovat nenávratné poškození motoru.

Jak zvládnout malou opravu laku?

Občas se prostě stane, že přijdete k autu a uvidíte na něm nehezký šrám. Nebo si ho neopatrným parkováním přivodíte sami. Jakmile se z toho šoku psychicky dostanete, tak začnete přemýšlet nad tím, jak ho odstranit. Malé opravy laku dokonce zvládnete sami a nemusíte kvůli tomu ani jezdit do lakovny. Důležité je prvotní zhodnocení poškození a podle je toho vybírejte další postup. Odstranění malých poškození se věnujeme v článku Opravu laku zvládnete sami jednoduše a levně.

Jak se starat o turbodmychalo?

V dnešní době má většina automobilů přeplňování turbodmychadlem, díky kterým automobilky z malinkých objemů získávají obstojné výkony. V minulosti disponovaly přeplňováním hlavně diesely, ale dnes turbo najdete u většiny benzínů. Jsou to ony známé motory TSI a TFSI. Ačkoliv na to dnes automobilky nekladou důraz, tak i o moderní turba je potřeba se starat. Turbodmychadla jsou poměrně drahé součástky a s dodržováním několika základních bodů můžete norně prodloužit jejich životnost.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články