Domů » Zajímavosti » Jak jednou provždy porazit ledovku?

Jak jednou provždy porazit ledovku?

0

K zimě patří stavění sněhuláků, ale také nebezpečná námraza silnic. Jestli vám už někdy auto na ledovce zdivočelo, tak víte o čem mluvíme. Je to postrach řidičů a ročně je důvodem obrovského množství nehod. S ledovkou bojují také v Rusku. A jak to tak vypadá, tak se jim tam podařilo vynalézt ultimátní systém, se kterým již pro řidiče námraza nebude existovat.

Jak jednou provždy porazit ledovku?

Nápady z Ruska berte s nadhledem

S tímto vynálezem přišel kreativní ruský Youtuber. Na jeho kanálu se to jen hemží nejrůznějšími zlepšováky pneumatik. Některé jsou praktičtější než druhé, ale alespoň se nám stará o zábavu. Tentokrát přišel s vylepšením zimních pneumatik, k jehož zopakování potřebujete pouze staré disky a pár hřebíků. A vlastně ještě svářečku a ideálně šikovné ruce. Čím více těch šikovných rukou seženete, tím lépe pro vás.

Jaký je recept?

Celkový počet použitých hřebíků totiž přesahuje tři tisíce. Je to tedy práce na zdlouhavé zimní večery. Vše tedy začne přípravou disků. Na ty je potřeba navařit pevný plát. Poté je potřeba každé volné místečko zaplnit přivařeným hřebíkem. Při svařování vám samozřejmě doporučujeme používání ochranných pomůcek. Kolik taková práce zabere, to si snad člověk ani nechce domýšlet.

Výsledky v praxi jsou až překvapivě dobré

Po dokončení této fáze již stačí jen kola nahodit na auto. Tady se přesuneme k praktické ukázce v podobě natočeného pokusu. První obavou byl fakt, že by se použité dlouhé hřebíky mohly pod váhou auta ohýbat. To se na konec ukázalo jako nepravdivé a auto se dalo do pohybu. Již podle prvního pohledu můžete uhodnout, že trakce byla na sněhu více než dokonalá. Pneumatika v podstatě neměla šanci proklouznout.

Je co vylepšovat

Jak opravdový problém se nakonec ukázalo rozmístění hřebíků. Na pneumatice, kde od sebe byly vzdáleny 15 mm začaly po chvilce jízdy kolabovat. Žádný hřebík ale za čas jízdy neupadl a vše zůstalo na svém místě. Stačilo by tedy vzít pevnější hřebíky a vařit je blíže k sobě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články