Domů » Srovnání » Jaké je nejrychlejší auto na světě? Žebříček TOP 10 rychlíků

Jaké je nejrychlejší auto na světě? Žebříček TOP 10 rychlíků

0

Když se skloubí elegance, unikátní a mimořádný design, neuvěřitelné výkony motoru a ta správná aerodynamika, tak z toho nemůže vzniknout nic jiného, než nejrychlejší auta na světě! Titul „nejrychlejší auto světa“ by chtěla mít snad každá automobilka a mnohé se za ním neúnavně ženou. Pojďme se podívat na 10 nejrychlejších automobilů na světě. Co tyto vozidla pohánělo, a jak rychle jedou?

Jaké je nejrychlejší auto na světě? Žebříček TOP 10 rychlíků
Hennessey Venom GT

1. Koenigsegg Jesko Absolut

Švédský výrobce Koenigsegg vyrobil Jesko Absolut, které bylo odhaleno roku 2020. Má 5litrový motor V8 twin-turbo o výkon 1600 koní. Výrobce deklaruje teoretickou nejvyšší maximální rychlost 531 km/h, avšak na skutečnost si musíme počkat na výsledek, protože prozatím vůz této rychlosti nedosáhl. Vůz byl představen roku 2022 a momentálně se čeká na jeho testování. Předpokládá se, že bude vyrobeno cca 125 kusů a jeho odhadní cena se bude pohybovat okolo 2,8 milionů dolarů.

Koenigsegg Jesko Absolut

2. Hennessey Venom F5

Hennessey Venom F5 je momentálně ve fázi dalšího testování. V březnu roku 2022 totiž dosáhl nejvyšší rychlosti 438 km/h, avšak výrobce má za cíl překonat magickou hranici 500 km/h. Vůz má V8 motor o výkonu 1917 koní a díky tomu by měl být schopen tento rekord posunout směrem nahoru. Těchto vozů bylo vyrobeno celkem 24 kusů a jejich odhadní cena se pohybuje okolo 2,1 milionů dolarů.

Hennessey Venom F5

Hennessey Venom F5

3. Bugatti Chiron Super Sport 300+

Předchůdce Bugatti Chiron, který byl představen roku 2016 dosáhl nejvyšší možné rychlosti 420 km/h. Ale automobilka Bugatti přišla na recept, jak ještě tuto hranici pokořit a překonat dál. A tím je přidat výkon, snížit hmotnost a samozřejmě vylepšit aerodynamiku. Bugatti Chiron Super Sport 300+ je vybaven 8litrovým motorem V16 se čtyřmi turby a výkonem zvýšeným na 1577 koní. Magnéziová kola a titanový výfuk pomáhají zbavit vůz zbytečné hmotnosti. Zkombinujte zvýšení výkonu, úbytek hmotnosti s revidovanou aerodynamikou a Super Sport 300+ je schopen porazit posvátnou bariéru 482 km/h a zasáhnout certifikovaných 490 km/h. Těchto vozidel bylo vyrobeno pouze 30 kusů a odhadní pořizovací cena se pohybuje okolo 3,8 milionů dolarů.

Bugatti Chiron Super Sport 300+
Bugatti Chiron Super Sport 300+

4. SSC Tuatara

Vůz SSC Tuatara, jež je pojmenován podle novozélandské ještěrky, má elegantní tělo vyrobené z karbonu a bylo jich již vyrobeno na 100 kusů. Vozidlo je poháněno 5,9 litrovou V8, která při provozu na ethanol E85 dosahuje obrovského výkonu 1750 koní. V roce 2022 měl vůz dosáhnout obrovské rychlosti na uzavřené dálnici poblíž Pahrumpu v Nevadě, a to konkrétně 532 km/h, a to z něj udělat nejrychlejší vozidlo na světě, avšak automobilka byla upozorněna na možné nesrovnalosti, a tak se rozhodlo připravit druhé testování. Druhý pokus již nebyl tak úspěšný a SSC Tuatara jela nejvyšší rychlostí 474 km/h. Odhadní cena vozu SSC Tuatara se pohybuje okolo 1,6 milionů dolarů.

SSC Tuatara
SSC Tuatara

5. Koenigsegg Agera RS

Čím více, tím lépe. Touto mantrou se švédský výrobce Koenigsegg řídil a v roce 2015 vyrobil další mimořádný supersport, a to Koenigsegg Agera RS. Na světě je těchto vozidel pouze 25 kusů. Vozidlo dostalo více výkonu a vylepšené proudění vzduchu. Agera RS je vybavena motorem V8 s výkonem 1341 koní a těží ze snížené hmotnosti. V listopadu roku 2017 se tento vůz stal nejrychlejším na světě, protože dosáhl v obou směrech průměrné rychlosti 447 km/h, konkrétně se tak stalo v Nevadské poušti. Odhadní cena vozidla je 2,5 milionu dolarů.

Koenigsegg Agera RS
Koenigsegg Agera RS

6. Hennessey Venom GT

Američany vyrobený Hennessey Venom GT je superauto postavené na podvozku vozu Lotus Exige. Platforma s uhlíkovými vlákny je komplexně navržena tak, aby zůstal Venom GT co možná nejlehčí. Vozidlo se také může pochlubit aktivním leteckým systémem pro stabilitu při vysokých rychlostech. Hennessey Venom GT s motorem V8, dvojitým přeplňováním a pohonem zadních kol vyvíjí výkon až 1244 koní. V únoru roku 2014 na přistávací dráze na Floridě dosáhl vůz nejvyšší rychlosti 434 km/h. Venom GT bylo vyrobeno pouze 13 kusů a odhadní cena vozu je stanovena na cenu okolo 1,2 milionu dolarů.

Hennessey Venom GT
Hennessey Venom GT

7. Bugatti Veyron Super Sport

Veyron Super Sport byl společností Bugatti vyroben v omezeném počtu, která činí pouhých 30 kusů. Super Sport má V16 motor, výkon 1184 koní, a ještě více vylepšenou aerodynamiku ve srovnání se standardním Bugatti Veyronem, což tomuto vozu umožňuje dosáhnout obrovské rychlosti 429 km/h. To stačilo k tomu, aby se Bugatti Veyron Super Sport stal v nejrychlejším sériovým vozem na světě roku 2010. Odhadní cena byla stanovena na 2,7 milionu dolarů.

Bugatti Veyron Super Sport
Bugatti Veyron Super Sport

8. Bugatti Chiron

V roce 2016 byl Bugatti Chiron představen jako náhrada za Bugatti Veyron. Vůz má aktualizovaný motor V16 a výkon byl zvýšen na neuvěřitelných 1479 koní. Nejvyšší rychlosti Bugatti Chiron je oficiálně na na 420 km/h, což je o něco méně, než měl Bugatti Chiron Veyron Super Sport. Těchto vozů se podařilo vyrobit až na 500. Odhadní cena je okolo 3,0 milionů dolarů.

Bugatti Chiron
Bugatti Chiron

9. Koenigsegg Agera R

Vůz Koenigsegg Agera R se může pyšnit ještě větším výkonem a lepší aerodynamikou než jeho předchůdci. Vůz totiž dosáhl certifikované nejvyšší rychlosti 418 km/h. Vůz má twin-turbo a motor V8 s výkonem 1124 koní. Těchto vozů bylo vyrobeno pouze 18 a jejich odhadní cena se pohybuje okolo 2,0 milionů dolarů.

Koenigsegg Agera R
Koenigsegg Agera R

10. SSC Ultimate Aero TT

Po 10 letech a několika různých konfiguracích motorů byl předveden model SSC Ultimate Aero TT, jenž byl vybaven motorem z Chevrolet Corvette, tedy V8 se dvěma turbodmychadly a disponoval výkonem téměř 1 200 koní. Tato verze vytvořila Guinessův světový rekord v roce 2007, kdy dosahovala průměrné rychlosti 411 km/h na uzavřeném kurzu ve státě Washington. Společnost SSC od té doby zahájila výrobu Tuatary s údajnou a dosud potvrzenou nejvyšší rychlostí 482 kilometrů za hodinu. Odhadní cena vozidla se pohybuje okolo 600 000 dolarů.

SSC Ultimate Aero TT
SSC Ultimate Aero TT

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...