Domů » Srovnání » TOP 10: Nejrychlejší motorky na světě

TOP 10: Nejrychlejší motorky na světě

Motorky nejenže poskytují svým jezdcům adrenalinový zážitek, ale některé z nich dosahují rychlosti, které by mohly překvapit i ty největší nadšence rychlých jízd. Zde je seznam deseti nejrychlejších motorek na světě, které se staly symbolem špičkového inženýrství a maximálního výkonu.

TOP 10: Nejrychlejší motorky na světě
Nejrychlejší motorka na světě

Nejrychlejší auta a nejrychlejší motorky představují vrcholové technologické úspěchy v oblasti automobilů a motocyklů. Tyto stroje jsou výsledkem nekompromisního inženýrství a inovačního designu, přičemž jejich výkon a rychlost dosahují nebývalých hodnot. Nejčastěji jsou vybaveny vyspělými aerodynamickými designy, využívají lehkých materiálů a nejmodernějších technologií. Výrobci investují do výzkumu a vývoje obrovské množství peněz, aby dosáhli maximálního výkonu, a to nejen co se týče maximální rychlosti, ale také zrychlení a celkové dynamiky. Nejmodernější technologie v oblasti motocyklů zahrnují elektronické asistenční systémy, které pomáhají udržovat stabilitu při vysokých rychlostech.

1. Dodge Tomahawk (420 mph / 625 km/h)

Dodge Tomahawk z roku 2003 dominuje všem rychlostním tabulkám s ohromující maximální rychlostí 420 mil za hodinu, což činí přibližně 625 km/h. Je to jednosedadlový motocykl s čtyřmi koly, poháněný V10 motorem o objemu 8,3 litrů, který má impozantních 500 koní. Navzdory tomu, že byl motocykl navržen k masovému prodeji, pořídilo si ho zatím pouze devět majitelů. Jeho cena se vyšplhala na více než 12 milionů korun.

Dodge Tomahawk
Dodge Tomahawk

2. Kawasaki Ninja H2R (249 mph / 400 km/h)

Kawasaki Ninja H2R je považována za nejrychlejší sériově vyráběný motocykl současnosti. V roce 2016 jezdec Kenan Sofuoglu v Turecku překonal rychlost 400 km/h. Kawasaki Ninja H2R je přímo určená pro okruhové závody a je vybavena kompresorem, který dodává obrovský výkon. Motorka proto není homologována pro provoz na silnici. Český dovozce za tuto technickou špičku požaduje až 1,5 milionu korun.

Kawasaki Ninja H2R
Kawasaki Ninja H2R

3. MTT Turbine Superbike Y2K (227 mph / 365 km/h)

MTT Turbiine Superbike Y2K má oficiální zápis v Guinessově knize rekordů, jelikož je oficiálně nejvýkonnějším sériově vyráběným motocyklem. Motorka má motor Rolls-Royce 250-C18 s výkonem 320 koní, umožňující dosahovat rychlosti až 365 km/h. Zajímavostí je také poloautomatická převodovka s pouhými dvěma rychlostmi.

MTT Turbine Superbike Y2K
MTT Turbine Superbike Y2K

4. Lightning LS-218 (218 mph / 351 km/h)

Lightning LS-218 je motorka, která vyniká svou impozantní rychlostí a výkonem. S maximální dosaženou rychlostí 351 km/h (přibližně 218 mph) se řadí mezi absolutní špičku mezi elektrickými motocykly a vlastně i mezi všemi motorkami obecně. Jeho výkon je umožněn elektromotorem, který poskytuje ohromující zrychlení a rychlost. Lightning LS-218 se pyšní inovativním designem, který nejenže zlepšuje aerodynamiku, ale také zdůrazňuje moderní estetiku elektrických motorek.

Lightning LS-218
Lightning LS-218

5. Ducati Panigale V4 R (199 mph / 320 km/h)

Ducati Panigale V4 R je předním modelem italské značky Ducati a nabízí kombinaci elegantního designu a vynikajícího výkonu. Tato motorka není určena pro běžné silnice, což vzhledem k její maximální rychlosti 320 km/h může být jedině dobře. Nicméně, pokud máte touhu po podobných rychlostech i na běžných silnicích, máte možnost získat model Panigale V4 S. U tohoto modelu je elektronicky omezena maximální rychlost na 299 km/h. Okruhová varianta R vyjde přibližně o 250 tisíc korun dráž, což činí kolem 1 milionu korun, než je její silniční verze.

Ducati Panigale V4 R
Ducati Panigale V4 R

6. Suzuki Hayabusa (194 mph / 312 km/h)

Suzuki Hayabusa byla dlouho považována za jednu z nejrychlejších motorek na světě. Je to kombinace pohodlí a extrémní rychlosti. V roce 1999 disponovala motorem, který měl výkon 178 koní, čímž překonala hranici 300 km/h. V určitém období byla Hayabusa nejrychlejším sériovým motocyklem na planetě.

Suzuki Hayabusa
Suzuki Hayabusa

7. BMW S1000RR (186 mph / 299 km/h)

BMW S1000RR je synonymem pro spojení luxusu a rychlosti. S inovativními technologiemi a precizním zpracováním je jednou z nejvíce ceněných superbiků. Tato sportovní motorka, poháněná čtyřválcovým motorem o objemu 999 cm³, má součastí 205 koní a dosahuje maximální rychlosti kolem 300 km/h. To, co činí S1000RR opravdu výjimečnou, jsou pokročilé technologie, včetně elektronických systémů pro kontrolu trakce a stability. Tyto systémy pomáhají jezdci udržet plnou kontrolu nad strojem i při dosažení tak vysokých rychlostí.

BMW-S1000RR
BMW S1000RR

8. Yamaha YZF R1M (186 mph / 299 km/h)

Yamaha YZF R1M je výjimečná sportovní motorka, která exceluje ve světě superbiků. S maximální rychlostí dosahující 299 km/h (přibližně 186 mph) patří mezi špičku ve své třídě. Tato motorka kombinuje vysoký výkon s technologickými inovacemi, aby poskytla maximální zážitek z jízdy a vynikající ovladatelnost.

Yamaha YZF R1M
Yamaha YZF R1M

9. Aprilia RSV4 RF (185 mph / 298 km/h)

Aprilia RSV4 RF je sportovní motorka, která zaujímá své místo mezi vrcholnými stroji v kategorii superbiků. S maximální rychlostí dosahující 185 mph (přibližně 298 km/h) nabízí nejen impozantní výkon, ale také precizní řízení a vynikající ovladatelnost. Motorku pohání čtyřválcový motor, který poskytuje dostatek výkonu pro špičkové závodní výkony. S technologickými inovacemi, jako jsou elektronické systémy řízení trakce a brzd, umožňuje RSV4 RF jezdci plně využít potenciálu motorky na silnici i na závodním okruhu.

Aprilia RSV4 RF
Aprilia RSV4 RF

10. MV Agusta F4 RR (184,9 mph / 297 km/h)

MV Agusta F4 RR je výjimečná motorka s maximální rychlostí dosahující 184,9 mph (přibližně 297 km/h), a proto patří mezi špičkové superbiky. Tato motorka je vytvořena s důrazem na detaily a inovace, což ji činí jednou z nejprestižnějších motorek na trhu. Pohání ji čtyřválcový motor o objemu 998 cm³, který poskytuje mimořádný výkon a dynamiku jízdy. 

MV Agusta F4 RR
MV Agusta F4 RR

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...