Domů » Autonovinky » Je nový Seat Tarraco dokonalým SUV? Má k tomu blízko

Je nový Seat Tarraco dokonalým SUV? Má k tomu blízko

0

Seat není na poli SUV nějakým nováčkem. V nabídce již mají modely Arona a Ateca. Do rodinky ale přibude další model. Je jím Seat Tarraco a bude to největší vůz v nabídce Seat. Nyní si ho můžeme poprvé ukázat celý. Stát by se měl novou vlajkovou lodí Seatu.

Je nový Seat Tarraco dokonalým SUV? Má k tomu blízko

Kde vznikl název

Jak už je u Seatu zvykem, tak název vznikl ze zeměpisného označení. Tarraco je odvozenina od města na pobřeží Středozemního moře s názvem Tarragona. Dostaňme se ale k něčemu techničtějšímu. Základ vozu Seat Tarraco tvoří platforma s označením MQB A+. Celkem tedy 4735 mm dlouhý a 1658 vysoký. Dovnitř se vejde až sedm lidí, přičemž v základu bude pětimístný.

SUV s agresivním vzhledem?

Hned na první pohled musíme uznat, že na designu tohoto SUV odvedli skvělou práci. Působí elegantně a krásně se hodí mezi ostatní vozy značky Seat. V případě přední části se můžeme bavit až o agresivním vzezření. Spíše tedy agresivnějším. To díky chromované masce a mnoha pěkným detailům. Na autě najdeme mnoho hranatých tvarů. Při pohledu z boku zaujme velice silný C sloupek.

Co pohání Seat Tarraco?

Na výběr bude mezi čtyřmi čtyřválcovými přeplňovanými motory. Benzín 1.5 TSI s výkonem 150 koní bude spojen se šestistupňovou převodovkou a pohonem předních kol. Všechny další typy motorizaci již budou s pohonem všech kol, jež se v případě Seatu nazývá 4Drive. Jsou to 2.0 TSI s výkonem 190 koní a naftový 2.0 TDI. Ten bude navíc i se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou. Nabízet se bude ve verzi 110 nebo 140 kW.

Hezký a moderní

Uvnitř to bude samozřejmě hýřit všemi možnými vymoženostmi. V interiéru tomu dominuje středová obrazovka s velikostí osm palců. Za příplatek dostanete také ovládání gesty. Nijak zastaralý nebude ani kokpit. Bude digitální a s úhlopříčkou 10,25 palců.

S asistenty se nešetřilo

Dnes si nový vůz bez množství asistentů již ani nepředstavíme. Ve standardu vozu Seat Tarraco bude detekce cyklistů a chodců, zamezení převrácení a udržování v pruzích. Pokud dojde k nehodě, tak si vůz automaticky přivolá pomoc. Pokud si připlatíte, tak dostanete adaptivní tempomat, hlídání mrtvého úhlu, asistent jízdy v kolonách, čtení dopravních značek a mnoho dalších.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články