Domů » Pro řidiče » Kolik stojí nezávislé topení do auta? A jak funguje

Kolik stojí nezávislé topení do auta? A jak funguje

1
Kolik stojí nezávislé topení do auta? A jak funguje

K čemu je dobré ono nezávislé topení do automobilu? Během používání výrazně šetří motor a zvyšuje komfort. Snáze se také ovládá, protože většinou jde nastavovat dálkovým ovladačem nebo přes mobilní aplikaci. Jeho malé rozšíření má na svědomí vyšší příplatková cena. Například do Octavie stojí téměř 26 000 Kč.

V čem je lepší?

Na rozdíl od klimatizace, kterou disponuje snad každý moderní vůz, je rozšíření nezávislého topení pomalejší záležitostí. V porovnání s klasickou „klimou“ je totiž dražší a lidé si ne úplně uvědomují jeho výhody. Fakt, že je pomalejší neznamená, že neprobíhá vůbec. Dnes je taková volba dostupná i u vozů nižší střední třídy. Dostává se tak do rukou širší veřejnosti, díky čemuž bude pomalu klesat i cena.

Připravit auto z pohodlí domova

Hlavní výhodou je možnost vyhřátí kabiny před nasednutím do vozu. Vy už nemusíte jít vůz nastartovat a pustit topení. To v zimě řeší také odmrazování skel. V případě nezávislého topení ovládaného přes mobil se tak může stát i z tepla domova. Šetříte motor i sebe, protože už nebudete cestou do práce mrznout v prochladlém autě.

Jak to celé funguje

Topení jde nainstalovat do jakéhokoliv auta. Nezáleží na palivu, takže může být naftové i benzínové. A jak to celé funguje? V chladícím okruhu motoru je instalováno topné těleso. To po zapnutí začne spalovat rozprášené palivo, čímž se začne ohřívat chladící kapalina. Během funkce navíc využívá i ventilátor, aby se teplý vyhřátý vzduch dostal do kabiny. V průměru dokáže nezávislé topení ohřát chladící kapalinu za 30 minut na teplotu 50–60 °C. Začne se tak prohřívat motor a nebudou ho zbytečně zatěžovat studené starty.

Ušetřete včasným rozhodnutím

Tato výbava má za úkol poskytovat maximální uživatelský komfort. Z toho důvodu je často topení ovládáno dálkovým ovladačem či aplikací v mobilu. To uživateli umožňuje dopředu nastavit, kdy se topení zapne a připraví auto na provozní teplotu. Na nezávislém topení se dá ušetřit, pokud se rozhodnete již při zadávání objednávky. Při zadání před výrobou vozu stojí například 20 tisíc Kč, ale jeho dodatečná montáž se může vyšplhat až na 35 tisíc Kč. Ceny se samozřejmě liší podle modelu vozu, výkonu topení a typu ovládání. Vychytat také můžete sezónní slevu.

Model vozu Cena nezávislého topení
Škoda Octavia 25 900 Kč
Škoda Superb 23 800 Kč
Volkswagen Golf 47 800 Kč
Volkswagen Passat 39 000 Kč
Ford Mondeo 34 900 Kč
Škoda Karoq 25 900 Kč
Ford Edge 30 000 až 39 800 Kč
Opel Insignia 38 000 Kč

1 komentář

  1. Dobry den chtel bych nezavisle topeni na Ford FOcus C Max kolik by to stalo a jak dlouho by to trvalo? Proc je skodovka o 10zisic levnejsi? Dekuji za odpoved Velisek

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

kontrolky v autě

Kontrolky v autě – Velký přehled všech kontrolek

0
Automobily stále více technologicky vyspívají a disponují tak vyspělejšími a složitějšími funkcemi a bezpečnostními systémy, proto potřebují i sofistikovanější palubní počítače, jejichž hlavním úkolem...