Domů » Aktuality » Konec neomezené rychlosti v Německu? Mýtným změny nekončí

Konec neomezené rychlosti v Německu? Mýtným změny nekončí

0
Konec neomezené rychlosti v Německu? Mýtným změny nekončí

Většina omezení a nařízení, o kterých si píšeme, mají svůj základ v honbě za minimalizací skleníkových plynů z dopravy. Jen si vzpomeňme na zákaz naftových vozů v Německu, dotace na elektromobily a elektrické autobusy. A zákaz neomezené rychlosti na německých dálnicích bohužel není výjimkou.

Honba za minimalizací emisí

Není tomu dávno od zprávy ohledně zavedení mýtného pro osobní automobily u našich západních sousedů. Ve zkratce se dá říci, že zvýhodňuje hybridy a vozy s minimálními emisemi. Tímhle ale národní platforma pro budoucnost mobility rozhodně nekončí. Má další esa v rukávu.

V Německu v budoucnosti jen 130 km/h?

Zrušení neomezené rychlosti je jedním z nich. Na německých dálnicích, kde si dnes můžete svištět vámi potřebnou rychlostí, vám za pár let bude muset stačit klasická dálniční „stotřicítka“. Tohle nařízení by mohlo začít platit už v roce 2023. Do té doby se toho může hodně změnit, ale dle aktuálního vývoje automobilismu se to dá považovat za velice pravděpodobné.

Čeká nás více zajímavých změn

Tahle změna je jen jednou z připraveného balíčku. Nechybí ani nápady jako zvýšení daní z pohonných hmot a kvóty ohledně prodeje elektrických a hybridních aut. Čekají nás tedy ještě zajímavé roky.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Kontrola auta před zimou

Kontrola auta před zimou – Na co vše se zaměřit?

0
S blížící se zimou by každý motorista měl věnovat svému vozidlu zvýšenou pozornost. V zimním období rostou nároky na výbavu a na pozornost při...