Domů » Aktuality » Co plánuje EU s automobilovým trhem? Nic pěkného

Co plánuje EU s automobilovým trhem? Nic pěkného

0

Poslední dobou dostáváme takové zprávy, podle kterých asi všechny napadlo, že Evropská unie auta celým srdcem nesnáší. Většinou se jedná o zákazy, nařízení a další nesmyslné zákazy. Pojďme se podívat, co si na nás připravili tentokrát.

Co plánuje EU s automobilovým trhem? Nic pěkného

Snížit počet automobilů na půlku

Jeden z hlavních cílů je snížení počtu automobilů na silnicích na rovnou polovinu. Eurokomisařka s tím přišla v návaznosti na zjištění, že na evropských silnicích umře 25 000 lidí a 137 000 se zranění. Bohužel jsou to stále vysoká čísla. Jako řešení se dle eurokomisařky jeví vozy s autonomním řízením. Není totiž žádným tajemstvím, že mnozí mladí lidé již pro řidičském oprávnění neprahnou. Proto by měl v budoucnosti klesnout počet řidičů na polovinu. S tím se sníží i počet automobilů na silnicích.

Autonomita v hlavní roli

A autonomním řízením přichází cyber nebezpečí. Někdo vůz hackne a ten následně třebanabourá. Tyto připomínky vždy dostanou podobnou odpověď. Pomocí moderních technologií jsme údajně schopni těmto problémům předejít. Tak uvidíme.

Buďme zelení

Samozřejmě došlo i na větší prosazovaní „zelených aut“. To znamená hlavně hybridy a elektromobily. Na rozšíření „čistých“ vozů se tlačí z důvodu, že až 24% potíží je způsobeno automobilovou dopravou. Už dnes máme v Evropě ty nejčistší vozy. Chtějí jít ale ještě dále.

Dostáváme to, co nechceme

Už dnes je problém s prodejem vozů. Většina z nově produkovaných musejí mít věci, které normální řidič prostě nechce. Ty jsou ve vozech umístěny kvůli různým regulím a striktním požadavkům.

Rodina eurokomisařky nechce řídit. Tak my nebudeme také

Všechny se nás snaží uklidnit údajným snížením byrokracie kolem aut. Bohužel už od roku 2015 se děje pravý opak. Uvidíme tedy co na nás čeká v budoucnosti. Má tohle nějaký cíl, kterým by mohl být třeba masivní rozvoj aut bez řidičů? Sama eurokomisařka Bulc řekla: „Z mé rodiny nikdo nechce řídit.“. Ale co když nám ano? To tolik záleží na lenivosti rodiny paní Bulc?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články