Domů » Autosalony » Luxusní hybrid z New Yorku

Luxusní hybrid z New Yorku

0

Jihokorejská Hyundai se nedávno rozhodla kráčet ve šlépějích takových jmen jako Toyota, Honda či Nissan. A v čem, že následují Korejci své větší japonské konkurenty? V přístupu k výrobě luxusních vozů.

Luxusní hybrid z New Yorku

 

Přeci jen, kdo si při vyslovení slova Toyota představí luxusní sedan či SUV? Pravděpodobně nikdo. U slova Toyota nám na mysli vytanou spíše takové pojmy jako malý hatchback či drsný off-road. Pokud ale slyšíme slovo Lexus, již to v nás nějaký ten dojem exkluzivity vyvolá.

 

Stejně jako Toyota vytvořila značku Lexus, přišla Honda s Acurou a Nissan Infiniti. V tímto trendem jsme se setkali i v loňském roce. Stačí si vzpomenout na odštěpení značky DS od mateřského Citroënu. Loni se ale neosamostatnilo jen DS. Nezávislost vyhlásila i společnost Genesis, které do té doby byla pouze modelovou řadou luxusních sedanů Hyundai.

 

New York Concept

Genesis již před časem představil první dvojici svých novinek. Na právě probíhajícím autosalonu v New Yorku představil další novinku. Tentokráte se jedná o koncept velkého luxusem nabitého, sedanu s hybridním pohonným ústrojím.

 

To je tvořeno přeplňovaným dvoulitrovým dieselovým motorem, který produkuje výkon 245 koní a točivý moment 353 Nm. Tento agregát je spárován s osmistupňovou automatickou převodovkou. Motor bude přirozeně spolupracovat i s elektromotorem, který ovšem nebyl blíže specifikován.

 

 

Prim hraje design

Hlavní doménou konceptu je ale design interiéru i exteriéru. Zejména na vzhledu interiéru je patrné, že se designeři nechali značně inspirovat moderním pojetím automobilu. Celé kabině dominuje obrovský 21“ 4K display a futuristický volant.

 

Exteriér se snaží zkombinovat v sobě hned několik směrů. Masivní blatníky zvýrazněné ostrými bočními prolisy naznačují vysoký výkon skrývající se v útrobách vozu a zároveň jeho sportovní ambice, krátký přední převis a dlouhý rozvor naopak naznačují velký vnitřní prostor, typický pro luxusní limuzíny.

 

Foto: Genesis

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články