Domů » Autonovinky » Na Mercedes X se podívali v Carlex Design

Na Mercedes X se podívali v Carlex Design

0

Off-road pick-upy jsou záležitostí hlavně států USA. Čím dál větší oblibě se ale těší i v Evropě. Z tohoto důvodu založil polský Carlex Design divizi Pickup Design specificky pro tento trh. Ve středu zájmu je interiér i exteriér.

Na Mercedes X se podívali v Carlex Design

Není to zkušební pokus

Carlex Design není na poli úprav vozů žádným zelenáčem. Díky jejich tvorbě vznikly unikátní projekty jako BMW Z4 nebo Mercedes-Benz G. Dokonce upravili i Mercedes-Benz V, což je dodávka. Aktuálně se tedy soustředí na úpravy terénních pick-upů. Pod ruce se jim tak dostal Volkswagen Amarok a Mercedes-Benz X. Ta je dokonce nabízena ve dvou verzích. Jedna off-roadová a jedna silniční.

Off-roadová verze

Off-roadové provedení iXka disponuje specificky zelenou barvou karoserie. A co je základ pořádného teréňáku? Přece pořádné pneumatiky. Ty nechybí ani tady. Masivní terénní pneumatiky jsou kryty ještě většími blatníky. Ty jsou namontované na karosérii, takže můžete vidět jak velké sériové X je v porovnání s jeho úpravou. Na nárazníku nechybí ani naviják, začátek kapoty je kryt a nad čelním sklem je LED světelná lišta.

Silniční verze

Černá silniční verze je o něco klidnější. Že do terénu nepatří, to okamžitě prozrazují 22palcová litá kola a nízkoprofilové pneumatiky. I zde jsou různé lemy, plasty a blatníky, ale nejsou tak výrazné jako na off-roadové verzi. Přední maska a nárazník je kompletně přepracovaný a obsahuje části z karbonu.

Luxusní kůže v autě do bahna

Obě verze dostanou kvalitní interiér z kůže. Z ní budou nejen sedadla, ale i různé části obložení. Přesně tak, jak je zvykem u Carlexu. Lišit se budou znovu barvou. Černý interiér dostane terénní verze. Ta silniční bude vybavena stylovým červeným a dostane také sportovní sedadla.

Cože?

Pickup Design nabízí i elektronický model. Zvuk turbodieselu (nic moc) nahradí umělý zvuk osmiválce (ještě horší).

Foto: Autoevolution.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články