Nejlepší motory pro rok 2019. Je tam i váš favorit?

0
1548

Motor je to, co dělá auta použitelnými. Není se proto čemu divit, když se setkáváme s nejrůznějšími srovnáními motorů, jejich hodnocení a podobně. Dnes pro vás máme žebříček, na jehož základě si můžeme určit nejlepší motor pro rok 2019. Najdeme tam nejen klasické spalovací motory, ale také elektrický agregát. Elektřině již dnes už prostě neutečeme.

Kdo tento žebříček dělá?

Tuto anketu pořádá automobilový magazín WardsAuto již 25 let. Nabídka kandidátů pro dnešní rok byla širší než kdy předtím. Najdeme zde americký osmiválec, hybrid, šestiválec od BMW, elektromotor čerpající energii z palivových článků a také motor s variabilním kompresním poměrem. Ať jste tedy zastáncem jakéhokoliv moderního směru motorů, tak si zde svého favorita rozhodně najdete.

Proč je dnes nabídka tak široká?

Nejrůznější směry automobilového průmyslu jsou právě důvodem toho, že máme tak zajímavou nabídku. Inženýři automobilek musí denně bojovat s přísnými nařízeními a emisními limity. Nejde jen o to. Zákazníci zvyšují své nároky a automobilky se jimi musí řídit, ale zároveň nepřicházet o své zisky. Všichni se s tím vypořádávají po svém, což na druhou stranu dělá aktuální trh zajímavým.

Jak to tedy dopadlo?

Stejně jako minulý rok, tak i letos v žebříčku figurují čtyři elektrifikované agregáty. Co je ale oproti minulým ročníkům velkou změnou, tak to jsou motory do pick-upů. Pro rok 2019 jsou tam celkem tři. Můžeme to připsat rozšiřování se americkému trendu pracovních pick-upů i do dalších částí světa.

Typ motoru

Model automobilu

Přeplňovaný řadový šestiválec DOHC o objemu 3.0 lBMW X5
V8 OHV o objemu 6,2 litruChevrolet Silverado
V8 DOHC o objemu 5 litrůFord Mustang GT/Bullitt
Přeplňovaný V6 DOHC o objemu 3 litrů (vznětový)Ford F-150
Čtyřválec DOHC pracující v Atkinsonově cyklu o objemu 2.0 litruHonda Accord Hybrid
Elektrický motor využívající palivové článkyHyundai Nexo
Elektrický motor využívající baterieHyundai Kona EV
Přeplňovaný čtyřválec DOHC s variabilním kompresním poměrem o objemu 2.0 litruInfiniti QX50
Čtyřválec DOHC pracující v Atkinsonově cyklu o objemu 2.0 litruLexus UX 250h
V6 DOHC o objemu 3,6 litruRam 1500

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte váš komentář
Vaše jméno