Domů » Zajímavosti » 15 nejlepších veteránů všech dob

15 nejlepších veteránů všech dob

0

V historii automobilů se objevilo mnoho ikonických vozů, které si získaly srdce milionů lidí po celém světě. Veteránské vozy jsou nejen nádhernou ukázkou inženýrského umění, ale také nám umožňují nahlédnout do minulosti a připomenout si, jak se design a technologie automobilů vyvíjely.

15 nejlepších veteránů všech dob

V tomto článku se podíváme na 15 nejlepších veteránských vozů všech dob, které se staly ikonami automobilového průmyslu.

Ford Mustang

Ford Mustang

Ford Mustang je americký kultovní sportovní vůz, který byl poprvé představen v roce 1964 a stal se jedním z nejpopulárnějších a nejikoničtějších automobilů v historii. Mustang kombinuje vysokou výkonnost a sportovní styl s cenovou dostupností, což jej činí atraktivním pro široké spektrum motoristů. Vůz je osazen čtyřválcovým nebo osmiválcovým motorem, přičemž nejvýkonnější verze Shelby GT500 poskytuje výkon až 760 koní. Mustang se vyrábí dodnes a stále si udržuje své kultovní postavení, přičemž nové modely kombinují moderní technologie a design s duchem originálního vozu.

Porsche 911

Porsche 911

Porsche 911 je ikonický sportovní vůz vyráběný německou automobilkou Porsche od roku 1963, dnes spadá pod koncern Volkswagen. Tento vůz se stal synonymem pro luxusní sportovní vozy a je považován za jeden z nejlepších sportovních vozů v historii. Porsche 911 je vybaven výkonným šestiválcovým motorem umístěným v zadní části vozu, což zajišťuje dokonalou vyváženost a vynikající jízdní vlastnosti. V průběhu let prošla 911 mnoha vylepšeními a modernizacemi, které přinesly nejnovější technologie a výkonnost, aniž by byla ztracena její klasická elegance a charakteristický design. Porsche 911 je symbolem rychlosti, výkonu a luxusu a dodnes patří mezi nejžádanější sportovní vozy na světě.

Mercedes-Benz 300 SL

Mercedes-Benz 300 SL
ESSEN, GERMANY – APRIL 1: Mercedes-Benz 300 SL on display at the Essen Techno Classica Show 2011 on April 1, 2011 in Essen, Germany.

Mercedes-Benz 300 SL je klasický sportovní vůz, který byl vyráběn v letech 1954 až 1963. Vůz se vyznačoval inovativními technologiemi, jako například dveřmi typu „gull-wing“, které se otevíraly vzhůru. 300 SL byl původně navržen jako závodní vůz a získal řadu vítězství na prestižních závodech jako například Le Mans. Ve své době se řadil mezi nejrychlejší automobily na světě. Vůz byl později nabízen i pro civilní trh a stal se ikonou automobilového průmyslu. Dnes je 300 SL ceněn sběrateli a je považován za jedno z nejvýznamnějších vozidel v historii automobilismu.

Volkswagen Brouk

Volkswagen Brouk

Volkswagen Brouk nebo-li Beetle je automobilovou ikonou, která se vyráběla v letech 1938 až 2003. Jeho nezaměnitelný design s kulatou karoserií a kulatými světlomety získal srdce mnoha lidí po celém světě. Brouk byl navržen jako levný a spolehlivý vůz pro běžného řidiče, byl vybaven čtyřválcovým motorem umístěným vzadu, což zlepšovalo jízdní vlastnosti a poskytovalo více prostoru v interiéru. S více než 21 miliony prodanými kusy se stal jedním z nejúspěšnějších vozů v historii. Byl oblíbený nejen pro svůj design, ale také pro svou praktičnost a spolehlivost.

Ford Model T

Ford Model T

Ford Model T, nazývaný hovorově jako plechová líza(Tin Lizzie) nebo kraskna (Flivver), byl automobil vyráběný společností Ford Motor Company v letech 1908 až 1927. Tento vůz revolučním způsobem změnil průmyslovou výrobu automobilů a umožnil výrobu za mnohem nižší náklady. Byl prvním automobilem vyráběným sériově na pásu, což umožnilo dosáhnout vysoké efektivity a nižší ceny. Ford Model T se stal symbolem amerického průmyslu a byl důležitým faktorem v rozvoji mobility a svobody. Byl robustní a schopen zvládat náročné podmínky.

Jaguar E-Type

Jaguar E-Type
FULDA, GERMANY – MAI 2013: Jaguar E-Type coupe retro car on Mai 9, 2013 in Fulda, Germany

Jaguar E-Type je klasický sportovní vůz, který se vyráběl v letech 1961 až 1975. Tento vůz se stal ikonou své doby díky svému elegantnímu designu a vysokému výkonu. E-Type je vybaven výkonným šestiválcovým motorem a sportovním podvozkem, což mu umožňuje dosáhnout rychlosti až 240 km/h. V průběhu let se E-Type stala ceněným sběratelským kouskem a v současné době je stále žádaným vozem pro svůj jedinečný design a historickou hodnotu. Jaguar E-Type je jedním z nejznámějších britských sportovních vozů a zůstává symbolem elegance a výkonu.

Chevrolet Corvette

Chevrolet Corvette

Chevrolet Corvette je ikonický sportovní vůz vyráběný společností General Motors od roku 1953. Tento vůz se stal synonymem pro americké sportovní vozy a dodnes patří mezi nejznámější automobily světa. Corvette je vybavena výkonným motorem, sportovním podvozkem a aerodynamickým designem. V průběhu let prošla Corvette mnoha inovacemi a vylepšeními, včetně změn v designu a použitých materiálech. V současné době je vyráběna sedmá generace Corvetty, která přináší nejmodernější technologie a výkon.

Ferrari 250 GTO

Ferrari 250 GTO

Ferrari 250 GTO je jedním z nejvzácnějších a nejžádanějších sportovních vozů na světě. Tento vůz se vyráběl v letech 1962 až 1964 a byl navržen pro závodní účely. Ferrari 250 GTO bylo vybaveno výkonným dvanáctiválcovým motorem a sportovním podvozkem, což mu umožnilo dosáhnout rychlosti až 280 km/h. Dnes je Ferrari 250 GTO ceněno jako jedno z nejvzácnějších a nejcennějších aut na světě. V roce 2018 byl jeden z kusů prodán za rekordní sumu 70 milionů dolarů, což z něj té době učinilo nejdražší auto na světě. Ferrari 250 GTO je dnes považováno za klenot italského automobilového průmyslu a pro sběratele a milovníky luxusních sportovních vozů zůstává jedním z nejvyhledávanějším automobilem v historii.

Rolls-Royce Phantom

Rolls-Royce Phantom

Rolls-Royce Phantom je luxusní automobil vyráběný britskou automobilkou Rolls-Royce Motor Cars. Tento model byl poprvé představen v roce 1925. Rolls-Royce Phantom byl vždy synonymem pro nejvyšší kvalitu a špičkové inovace, což se projevuje v jeho luxusním interiéru, výkonných motorech a dokonalých jízdních vlastnostech. V současné době se vyrábí osmá generace tohoto modelu, která kombinuje tradiční luxusní styl značky s moderními technologiemi.

Aston Martin DB5

Aston Martin DB5

Aston Martin DB5 je kultovní automobil s ikonickým designem, vysokým výkonem, stylem a elegancí. Tento luxusní sportovní vůz byl poprvé představen v roce 1963 a díky svému vzhledu a propojení s bondovkou Goldfinger se stal legendou. DB5 byl osazen šestiválcovým motorem s výkonem až 282 koní, což mu umožňovalo zrychlení z nuly na stovku za 8 sekund a dosáhne maximální rychlosti 230 km/h. Dnes jsou originální DB5 velmi ceněny sběrateli a Aston Martin stále udržuje vysokou úroveň luxusu a sportovnosti ve svých moderních modelech inspirovaných tímto kultovním vozem.

Lamborghini Miura

Lamborghini Miura

Lamborghini Miura je kultovní italský supersportovní automobil, který byl představen v roce 1966. Tento vůz se stal prvním sériově vyráběným automobilem s motorem uloženým uprostřed a kombinuje neuvěřitelnou výkonnost s krásou italského designu. Srdcem vozu je osmiválcový motor o objemu 3,9 litru s výkonem až 350 koní, který umožňuje dosáhnout rychlosti přes 280 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h za méně než 7 sekund. Tento automobil se stal oblíbeným u celebrit a zůstává symbolem krásy a výkonu dodnes.

Citroën DS

Citroën DS

Citroën DS, nebo také „Deesse“ (česky „Bohyně“), je francouzský automobil, který byl představen v roce 1955 a okamžitě se stal ikonou designu. Tento vůz v sobě kombinuje futuristický styl s vysokým komfortem a inovativními technologiemi, jako například hydropneumatickým zavěšením. Citroën DS nabízí plynulý a tichý jízdní zážitek, což bylo v době svého uvedení velmi revoluční. Vůz je vybaven šestiválcovým motorem o objemu 2,0 až 2,3 litru s výkonem od 75 do 109 koní. DS získal mnoho ocenění včetně titulu „Auto roku“ v roce 1958 a dodnes si udržuje své místo v historii automobilů jako jeden z nejvýznamnějších a nejkrásnějších automobilů všech dob.

BMW 507

BMW 507
a vintage car BMW 507 (1957) in classic cars rally Mille Miglia 2012, re-enactment of the old italian race (1927-1957) on May 18, 2012 in Gatteo (FC) Italy

BMW 507 je kultovní německý sportovní vůz, který byl vyráběn v letech 1956 až 1959. Tento vůz se stal známým díky svému krásnému designu a vysoké výkonnosti. Srdcem vozu byl osmiválcový motor o objemu 3,2 litru s výkonem až 150 koní, což umožňovalo dosáhnout rychlosti přes 200 km/h. BMW 507 se stalo symbolem německého inženýrství a luxusu. Tento sportovní vůz si získal srdce mnoha celebrit, mezi nimiž nechyběl ani slavný Elvis Presley. Dnes je BMW 507 ceněno sběrateli a milovníky automobilů jako jeden z nejvzácnějších a nejkrásnějších sportovních vozů v historii.

Dodge Charger

Dodge Charger
Virginia City, NV – July 31, 2021: 1969 Dodge Charger RT hardtop coupe at a local car show.

Dodge Charger je americký sporťák, který byl poprvé představen v roce 1966 a okamžitě se stal kultovním vozem. Charger se vyznačuje agresivním designem, který mu dodává jedinečný vzhled. V průběhu let se objevilo mnoho verzí tohoto vozu, včetně legendárního modelu Charger R/T s osmiválcovým motorem o výkonu až 425 koní. Charger se také proslavil v různých filmech a seriálech, jako například v „Blues Brothers“ a „Dukes of Hazzard“. Dnes je Charger stále vyráběn a nabízí vysoký výkon a moderní technologie, což ho činí atraktivním pro milovníky sportovních vozů a závodníků.

Jeep Willys

Jeep Willys

Jeep Willys je legendární vojenský terénní automobil, který byl vyvinut pro armádu Spojených států během druhé světové války. Vůz se vyznačoval robustní konstrukcí a schopností překonávat i náročný terén. Po skončení války se Willys stal populárním i mezi obyčejnými lidmi, kteří ocenili jeho schopnosti v terénu. Dnes Jeep nabízí celou řadu terénních vozů, které staví na tradici původního Willyse a nabízejí moderní technologie a vysoký výkon pro náročný terén.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články